Následuje
VK Brno - VK UP Olomouc

Čivič míří ze Sparty do Ferencvárose, Vatajelu se vrací do Craiovy

Očekávané odchody z pražské Sparty se daly do pohybu. Poté, co bosenský obránce Eldar Čivič neodcestoval s áčkem na soustředění do Rakouska, se nyní dohodl na přestupu do týmu maďarského mistra Ferencvárose. Po dvou a půl letech končí ve Spartě také Bogdan Vatajelu. Šestadvacetiletý rumunský levý obránce či záložník přestoupil zpět do Craiovy, odkud na konci roku 2016 na Letnou přišel. S rumunským klubem podepsal čtyřletý kontrakt.

Eldar Čivič inkasuje červenou kartu
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Čivič vydržel ve Spartě s přestávkami na hostování od května 2017, kdy přišel ze Slovácka, a celkem odehrál 44 zápasů a vstřelil dva góly.

V první sezoně odehrál pouze šest zápasů a v únoru následujícícho roku zamířil na hostování do Spartaku Trnava. Se slovenským týmem vyhrál titul a před sezonou 2018/19 se vrátil do Sparty.

V uplynulém ročníku patřil mezi stabilní hráče Sparty, když nastoupil do dvaceti ligových a dvou pohárových zápasů. Místo v základu ale jisté neměl.

Zprava Tal Ben Chaim, David Bičík a Eldar Čivič
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Po nástupu nového kouče Václava Jílka bylo rozhodnuto o tom, že se s ním už pro další sezonu ve Spartě nepočítá. Klub tak Čivič opouští dva roky před vypršením kontraktu.

Sparta nadále jedná o odchodech záložníků Vukadina Vukadinoviče a Bogdana Vatajelu. Do Rakouska neodcestovali ani zranění Bořek Dočkal, Václav Drchal, Lukáš Juliš, Matěj Pulkrab a Filip Panák a Uroš Radakovič, který by se měl k týmu připojit ve druhém týdnu.

Vatajelu přestoupil zpět do rumunské Craiovy

Vatajelu se ve Spartě natrvalo do základní sestavy nedokázal prosadit a za Pražany odehrál 39 soutěžních zápasů. Jediný gól v letenském dresu vstřelil v duelu domácího poháru proti Znojmu.

Jarní část uplynulé sezony strávil Vatajelu na hostování v Jablonci, kde se dostal do výborné formy. V dresu Severočechů vstřelil své jediné dva góly v české lize, klub ale neuplatnil opci, kterou na hráče měl. Vatajelu se tak vrátil do Sparty, kde měl ještě rok smlouvu, Letnou ale předčasně opustil.

Zdroj
ČT sport, sparta.cz

Hlavní zprávy