Následuje
Sportovní zprávy

Sparta chce zpátky do čela, v cestě stojí Olomouc

Praha/Olomouc – Atraktivní souboj týmů z čela tabulky nabídne pražská Letná. Sparta hostí Olomouc a po dvou porážkách v řadě – od Plzně a Lyonu – by se ráda vrátila na vítěznou vlnu. V případě vítězství by Pražané přeskočili vedoucí duo Plzeň – Jablonec a dostali by se po krátké odmlce zpět na první místo ligové tabulky. Na Sigmu navíc Sparťané umějí, neprohráli s ní už třináctkrát po sobě. Letenští ovšem řeší problémy se složením středové řady, kde postrádají stabilního středního záložníka. Kvůli kartám nemůže nastoupit reprezentant Josef Hušbauer a start Marka Matějovského je stále nejistý. 

Leonard Kweuke
zdroj: ČTK

"Uvidíme, jak se situace vyvine. Máme připraveny další hráče a chceme věřit tomu, že Marek bude na pondělní zápas k dispozici," uvedl sparťanský kouč Vítězslav Lavička. Nabízí se varianta, že Letenští by mohli nastoupit s dvěma defenzivními záložníky Holkem a Pavelkou. Případně by mohl zaskočit Slovák Peter Grajciar, který v této sezoně zatím nedostal příliš šancí se předvést.

Olomoučtí se naladili poslední vysokou výhrou 3:0 nad mistrovským Libercem a na Letnou vyrazí zlomit nepříznivou bilanci ze vzájemných zápasů. Spartě nedokázali dát gól už 468 minut, což je více než pět zápasů. "Hrajeme proti Spartě, to už samo o sobě je další motivací uspět. Sparta samozřejmě má kvalitu, ale i my máme ofenzivní sílu. Bude pro nás důležité kontrolovat míč a proměnit šance, které si vytvoříme," řekl olomoucký trenér Roman Pivarník. "Také je třeba uhlídat Kweukeho v šestnáctce, i když soupeř má i další hráče, kteří jsou schopni dát gól. Důležitá bude dobrá práce celého mužstva," dodal Pivarník.

Oba týmy zatím v nové ligové sezoně jen v jednom utkání prohrály a neskórovaly. Hanáci v prvním kole, Sparta naposledy s Plzní. Společné mají i to, že nynější letenský asistent Václav Jílek dlouhá léta trénoval v Olomouci. "Je to dost důležitý fakt. Zná olomoucké hráče detailně od útlého věku, ty jeho informace budou důležité při té mozaice, kterou si skládáme před každým zápasem," podotkl Lavička.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy