Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sport 2012

Soukupa v Budějovicích nahradí jeho asistent Švantner

České Budějovice – Den po poměrně překvapivém odvolání hlavního trenéra Miroslava Soukupa jmenovaly České Budějovice nového lodivoda. Jihočeši sáhli do vlastních řad a na pozici hlavního kouče se tak jen přesune dosavadní asistent a trenér brankářů Pavol Švantner. Generální manažer Dynama Jiří Kotrba ale přiznal, že Švantnera dříve či později nahradí jiný trenér.

Pavol Švantner
zdroj: ČTK autor: Veis David

"V této chvíli nechvátáme a za každou cenu neinstalujeme nového trenéra. Pověřili jsme vedením mužstva realizační tým, který zůstal po Mírovi Soukupovi. V kratším nebo delším časovém horizontu se pokusíme vyřešit otázku trenéra, který by v Českých Budějovicích zakotvil na delší dobu," řekl Kotrba.

Švantner si odbude v sobotním úvodním jarním kole v Ostravě ligovou premiéru v roli hlavního trenéra. Šestačtyřicetiletý bývalý brankář odchytal v nejvyšší soutěži 111 utkání, po konci aktivní kariéry se na jihu Čech věnoval gólmanům.

Trenérské kompetence si Švantner podělí s Martinem Vozábalem a Jiřím Lerchem. "Vždycky se s Martinem domluvíme, nějakým způsobem máme kompetence rozděleny. Doplňovat nás bude Jiří Lerch," uvedl Švantner.

Miroslav Soukup se stal prvním trenérem v české lize, který byl odvolán po přípravných zápasech ještě předtím, než odstartovala soutěž. "Po prohře 1:6 v Mladé Boleslavi vedení klubu dospělo k tomu, že výměna trenéra je nezbytná, abychom mohli naplnit náš cíl - záchranu. V lize není žádný outsider, boje o záchranu budou těžké," dodal Kotrba.  

Je nám líto, video expirovalo.
Budějovice povede místo Soukupa Švantner

Sedmačtyřicetiletý Soukup v průběhu této sezony opustil už druhý klub, po třech kolech se dohodl na ukončení spolupráce ve Slovácku. Na jih Čech přišel před 7. kolem na začátku září po odvolaném Františku Ciprovi v době, kdy tým pětkrát za sebou prohrál.

Dynamo se mu povedlo nastartovat, vinou dvou porážek v závěru podzimu ale mužstvo figuruje na předposledním místě tabulky s jednobodovou ztrátou na čtrnácté Teplice. Jihočechům se příliš nevedlo ani v zimní přípravě, v níž z jedenácti utkání vyhráli jen tři a v generálce na ligový start utrpěli v neděli debakl 1:6 v Mladé Boleslavi. 

Jihočeský celek provedl během zimní přestávky mnoho změn. Už v závěru minulého roku ukončil smlouvu se stoperem Tomášem Řepkou a Brazilcem Hudsonem, útočník Miroslav Markovič odešel do Brna. Zkušený záložník Rudolf Otepka byl společně s obráncem Janem Riegelem dočasně přeřazen do juniorky. Záložník Michal Rakovan odešel na hostování do Bohemians Praha a útočníka Františka Němce si vypůjčil další druholigový klub Most.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy