Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2020 Nové Město na Moravě

Souček letí do Anglie. Slavia ho uvolnila, West Ham nabízí půl miliardy

Už je to téměř jisté – směr Premier League naberou kroky Tomáše Součka. Anglický West Ham zvýšil nabídku na slávistického záložníka a je Pražanům ochotný za čtyřiadvacetiletého reprezentačního záložníka zaplatit rovnou 17 milionů eur (429 milionů korun), případně až okolo 20 milionů eur (přes půl miliardy korun) v případě, že by v klubu nejprve hostoval. Slavia na nabídku reflektuje a Součka uvolnila, aby s West Hamem o nové smlouvě jednal.

Záložník Slavie Tomáš Souček slaví gól proti Dortmundu
zdroj: Reuters autor: Leon Kuegeler

"Letím se tam podívat na klub, který má skvělou historii. Když to dopadne, budu rád. Rozhodnu se na místě. Je to Premier League, sen snad každého fotbalisty," citoval Součka server iSport.cz.

"Klub uvolnil Tomáše Součka na testy, zdravotní prohlídku a jednání o smlouvě do West Ham United FC. V případě dokončení dohody a naplnění celé smluvní spolupráce by se jednalo o rekordní transfer v české lize. A Tomáš by si to zasloužil!" napsal šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

West Ham totiž podle Guardianu zvušuje svou počáteční nabídku 15 milionů eur (379 milionů korun). Právě v této výši měl Souček výstupní klauzuli ve smlouvě, která však vypršela v polovině ledna. Slavia nyní bude podle médií za nejlepšího hráče minulé sezony české ligy požadovat více.

Instagramový účet slaviabackstage, který má tradičně dobré informace z dění v klubu, oznámil, že West Ham nabídl Slavii půl miliardy korun. Pražané by ale celou částku nedostali hned. Přes 100 milionů korun by inkasovali za jarní hostování, a pokud by se klub v Premier League zachránil, Souček by podle opce přestoupil a vynesl Slavii dalších více než 400 milionů korun.

Situaci ve Slavii i možný přestup Tomáše Součka řešil Fotbal fokus podcast:

O Součkově přestupu se spekulovalo už delší dobu. V tomto přestupním období se o něj zajímal i jiný anglický klub Brighton či Monako.

Nyní tak vše záleží na Součkovi. Trenér Jindřich Trpišovský o víkendu prohlásil, že Slavia hráči v přestupu bránit nebude. Jasno musí být do pátku, kdy končí přestupní termín.

Pokud by se transfer uskutečnil, mohl by se Souček stát nejdražším českým fotbalistou, který přestoupil do zahraničí. Rekord drží Tomáš Rosický, jenž v lednu 2001 zamířil ze Sparty do Dortmundu za 504 milionů korun.

Londýnský West Ham patří k tradičním anglickým klubům. Jeho největším úspěchem jsou triumf v Poháru vítězů pohárů z roku 1965 či tři vítězství v Anglickém poháru. V minulosti za tým hráli i Luděk Mikloško, Tomáš Řepka a Radoslav Kováč. Momentálně "Kladiváře" trénuje David Moyes, který v minulosti působil i v Manchesteru United. K nejznámějším hráčům patří Lukasz Fabiaňski, Declan Rice, Pablo Zabaleta nebo Andrij Jarmolenko.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy