Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Slovensko

Sor i Zelený měli být vyloučeni. Klíma si nezapíská tři zápasy, Orel dva

Hned dva sudí odešli od Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR s tresty. Tomáš Klíma si nezapíská tři zápasy poté, co nevyloučil v zápase v Olomouci (1:1) ostravského Yiru Sora. Pavel Orel nebude delegován ke dvěma ligovým střetnutím, když neudělil druhou žlutou kartu Jaroslavu Zelenému z Jablonce při remíze 1:1 na půdě Sparty.

Rozhodčí Tomáš Klíma a Gigli Ndefe z Baníku Ostrava
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Nigerijec Sor v 51. minutě na polovině hřiště stáhnul unikajícího Ondřeje Zmrzlého, ale druhou žlutou kartu nedostal. Klíma v 75. minutě naopak rovnou vyloučil olomouckého Pavla Zifčáka za nebezpečnou hru vysokou nohou proti Jaroslavu Svozilovi.

Třízápasový distanc pro Klímu je nejtvrdším trestem od současné komise rozhodčích, která pod vedením předsedy Radky Příhody funguje od začátku této sezony. "Celá komise nemáme vysvětlení, proč rozhodčí neudělil (Sorovi) druhou žlutou a červenou kartu. Samozřejmě tam pak bylo udělení červené karty (Zifčákovi). My jsme si říkali, že v kontextu utkání byla velmi nešťastná a z tohoto důvodu jsme sáhli po tvrdším trestu," řekl novinářům Příhoda.

Orel na Letné dohromady rozdal 12 žlutých karet, ale Zeleného za skluz na sparťana Václava Drchala podruhé nenapomenul. "Zdálo se nám, že byl úzkostlivý a karet bylo poměrně dost. Když už dáváte karty od páté minuty, tak musíte držet ten trend až do konce. Zelený měl dostat druhou žlutou a následně červenou kartu," uvedl Příhoda.

Komise souhlasila s verdiktem sudího Ondřeje Berky, který až po upozornění od videorozhodčího Jiřího Adama v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:5) odpískal v 53. minutě pro hosty penaltu za kopnutí Daniela Köstla do Jana Bořila.

"Videoasistent poslal rozhodčímu záběr, podle kterého rozhodčí usoudil, že se jednalo o pokutový kop. Na druhou stranu pokud hráč vystoupí po utkání a řekne, že to byla jeho chyba a že se ho dotknul, nemá cenu se v tom dál pitvat," konstatoval Příhoda.

Rozhodčí Ondřej Pechanec v sobotním utkání Zlín - Slovácko (0:3) správně vyloučil domácího Václava Procházku za surový faul na Lukáše Sadílka ve 24. minutě.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články