Následuje
Panorama

Smolný navrátilec Jugas: Penalta byla zasloužená. Ještě že jsem nedostal červenou

Už byl blízko vítězství svého nového týmu na hřišti bývalého působiště, když Slavia vedla pár minut před koncem ve Zlíně 1:0. Jenže poté přišel zkrat – brankář Laštůvka neudržel skákavou střelu a dorážejícího Diopa Jakub Jugas ve stoprocentní příležitosti zatáhl za dres. Způsobil tak penaltu, z níž Vukadinovič srovnal na konečných 1:1. A stoper sešívaných přiznal, že za žlutou kartu v této situaci mohl být ještě rád.

Utkání Zlín–Slavia
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

"Penalta byla jasná. Kdyby mi ukázal červenou, tak bych se nemohl divit. Naštěstí to byla pouze žlutá karta. Ale okamžik od mého faulu po hvizd rozhodčího se mi zdál dlouhý," řekl novinářům po utkání obránce Slavie, který vnímal svůj faul už jen jako záchrannou brzdu.

"Co jsem měl dělat. Diop byl ve vyložené situaci a dal by gól. Tak jsem mohl jen věřit, že Vukadinovič třeba penaltu nedá. Bohužel ji proměnil. A naše ztráta na Plzeň se opět zvýšila," dodal Jugas, který zamířil po minulém ročníku do Slavie právě ze Zlína.

"Dnešní remízu 1:1 beru jako naši ztrátu. Už počtvrté jsme venku jen remizovali. Doplácíme na neproměňování šancí. V každém zápase máme dvě tutovky, které nedáme. I když to byl dnes oboustranně vyrovnaný zápas, tak jsem si myslel že náš jednobrankový náskok už dotáhneme do vítězného konce," dodal.

Rekord Slavie v počtu 34 ligových zápasů bez prohry se jej tolik nedotkl. "Po mě je to jen osmý zápas. Více jsem jich zatím ve Slavii neodehrál. Ale ztratili jsme další body," odvětil Jugas, jenž si změnu pochvaluje.

"Srovnávat Zlín s podmínkami, které jsou ve Slavii, se nedá. Je to jako být najednou ve vesmíru. Zatím jsem spokojen. Daří se mi a odehrál jsem všechny zápasy. Jsem za to rád," tvrdí Jugas, který dnes nastoupil ve stoperské dvojici s Michalem Frydrychem, jenž nahradil nemocného Simona Deliho.

"Rozdělili jsme si úkoly půl na půl. Dnes bylo utkání hodně o soubojích, což Frydrychovi vyhovuje. Zlínští útočníci byli nepříjemní, pracovití, rychlí, důrazní. Nějakou velkou šanci však neměli. Hrozili hlavně brejky," řekl Jugas, který přiznal, že před utkáním pociťoval nostalgii.

"Všechno tady dokonale znám. Připomenul jsem si spoustu zážitků. Ale v zápase jsem to už nevnímal. Utkání mě pohltilo. Nostalgie se vrátila zase nyní. Hodně mě potěšili zlínští fanoušci. Moc jim děkuji za přijetí a určitě se sem ještě vrátím," tvrdí Jugas.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy