Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha

Smazáno, zapomenuto. Slávista Hušbauer už nemá žlutou kartu z derby

Protesty Slavie padly na úrodnou půdu. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zrušila žlutou kartu záložníkovi Josefu Hušbauerovi. Ten byl při derby se Spartou (1:1) chybně potrestán za simulování. Hušbauer tak v aktuálním ročníku nejvyšší soutěže zůstává na šesti žlutých trestech.

Slávista Josef Hušbauer se diví verdiktu rozhodčího
zdroj: ČTK

Slavia se proti trestu odvolala k řídícímu orgánu soutěže. Ten ho spolu s kladným stanoviskem komise rozhodčích předal disciplinární komisi a ta potom na svém čtvrtečním zasedání rozhodla o zrušení žluté karty.

"Šlo o přestupek, ke kterému reálně nedošlo, z tohoto důvodu byla žlutá karta zrušena a vyhovělo se protestu Slavie," řekl ČTK mluvčí Ligové fotbalové asociace Štěpán Hanuš.

Hušbauer v nedělním derby spadl v pokutovém území po kontaktu se sparťanským brankářem Florinem Nitou. Hlavní sudí Karel Hrubeš nejprve v 12. minutě nařídil pro domácí penaltu, ale po zhlédnutí záběrů u monitoru původní verdikt chybně zrušil a udělil slávistickému středopolaři žlutou kartu za simulování.

Videorozhodčí derby Pavel Franěk po vypjatém utkání 28. ligového kola přiznal, že se podíval jen na tři záběry a ty, které dokazovaly nedovolený zákrok, viděl až po znovuzahájení hry.

Hušbauer po zrušení napomenutí z derby zůstává v aktuálním ročníku nejvyšší soutěže na šesti žlutých kartách.

Jaké bylo derby Slavia-Sparta a proč chybují rozhodčí? Více ve Fotbal fokus podcastu:

Zdroj
ČT sport, ČTK, deník Sport

Hlavní zprávy