Svět motorů

Slovácko vysoko prohrálo s Lublaní, Teplice zvládly duel se Slavií Sofia

Nečekaně vysokou porážku zaznamenali v přípravě fotbalisté Slovácka. Čtvrtý tým české nejvyšší soutěže prohrál s Olimpijí Lublaň vysoko 0:3. Teplice naopak na kempu v Turecku porazily Slavii Sofia 2:1. Bohemians 1905 tamtéž kvůli sněžení neodehráli plánovaný zápas s Karabachem a Karviná si odložila duel se Spartakem Subotica na středu.

Slovácko proti Lublani v první půli nasadilo spíše hráče mimo obvyklou základní sestavu a soupeř toho využil k dvoubrankovému vedení. Po změně stran kouč čtvrtého týmu české nejvyšší soutěže Svědík prostřídal, ale jeho svěřenci se dál trápili a poprvé od červencového utkání kvalifikace Evropské konferenční ligy neskórovali. Třetí celek slovinské ligy naopak přidal ještě jeden gól.

Situaci ve Slovácku řešil nový Fotbal fokus podcast, který najdete i v podcastových aplikacích jako Spotify apod.:

Teplice i druhý zápas na kempu v Turecku vyhrály 2:1. Po vítězství nad Rapidem Vídeň dnes Severočeši stejným poměrem porazili pátý tým bulharské ligy Slavii Sofia. O vítězství předposledního celku české nejvyšší soutěže rozhodl 10 minut před koncem tečovanou střelou Hora.

Mladá Boleslav do plánovaného utkání s druholigovou Duklou Praha vzhledem k velké marodce nasadila hráče B-týmu a dorostu. Ti dokázali s favoritem uhrát remízu 2:2.