Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Slavia Praha - SK Interobal Plzeň

Slovácko prohrálo čtvrtý z posledních pěti zápasů, Klimentovi chybělo seřvání od trenéra Svědíka

Podle útočníka Jana Klimenta mohla stát za porážkou Slovácka 0:1 v utkání s Mladou Boleslaví i absence hlavního trenéra Martina Svědíka, který chyběl kvůli trestu za čtyři žluté karty. Nejlepší střelec týmu nerozšířil svou bilanci 10 branek v ligové sezoně a celek z Uherského Hradiště si i kvůli tomu připsal čtvrtou prohru z posledních pěti kol, po níž si znovu zkomplikoval boj o pohárové příčky.

Jan Kliment v utkání s Mladou Boleslaví
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Svědíka na lavičce zastoupil asistent Josef Mucha. "Pan Svědík nebyl ani v poločase v kabině a bylo by to obzvlášť potřeba. Měli jsme být pořádně seřváni a trochu se zamyslet nad tím, co máme hrát," řekl Kliment.

"Josef Mucha je jiná povaha, on je klidnější. Když jsou v kabině spolu, tak se doplňují," dodal sedmadvacetiletý útočník.

Boleslav rozhodla těsně po polovině první půle, kdy se trefil Václav Drchal. Kliment v zápase svedl řadu soubojů s hostujícím stoperem Davidem Šimkem.

"Bránil tak, že mě furt tahal rukama. A když jsem byl metr nad ním při hlavičce, tak mi pan rozhodčí pískl faul, což jsem nechápal," řekl Kliment.

Je nám líto, video expirovalo.
Přenos ČT: Sestřih a ohlasy utkání Slovácko - Mladá Boleslav

Po sedmi měsících opět byli na stadionu v omezené míře fanoušci. Kluby nově mohou zaplnit hlediště z 10 procent.

"Je to skvělé, že tady byli. Já jsem ale zklamán, že jsme prohráli a nepoděkovali jsme jim ziskem bodů. Ale dávali nám síly do zápasu," uvedl Kliment.

Slovácko v posledních pěti kolech zvítězilo jen nad Brnem, v ostatních zápasech neuhrálo ani bod. "Teď přichází nejdůležitější část sezony. Moc se nám nedaří, nedostáváme se do šancí a musíme na tom zapracovat," řekl Kliment.

Do konce soutěže chybějí čtyři kola a Slovácko si zkomplikovalo boj o čtvrté místo, byť má příznivější los než pátá Plzeň.

"Když budeme hrát jako v první půli, tak je to jedno, kdo proti nám stojí. Musíme zabrat v každém zápase s každým soupeřem, pak můžeme myslet na poháry," uvedl Kliment.

Už čtyři kola nedal gól, naposledy se trefil ve venkovním zápase proti Pardubicím. "Cítím únavu, jak fyzickou, tak psychickou. Hraju skoro pořád a to se na mně podepisuje. Ale nestěžuji si, v Anglii se tak hraje pořád," dodal Kliment.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy