Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ERA Basketball Nymburk - Basket Brno

Sledování Bohemians ze štaflí končí. Lidé si stěžovali policii

Kolem plotu desítky štaflí či vysuté plošiny a na nich v pěkném či škaredém počasí fanoušci. Tak vypadaly v posledních měsících domácí zápasy fotbalistů Bohemians 1905. Pražský klub ale nyní příznivce prosí, aby s touto podporou přestali. Policie už nebude tolerovat podobné porušování vládních opatření proti šíření koronaviru v době nouzového stavu.

Fanoušci Bohemians 1905 sledují zápas přes plot
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Na fotbalové ligové zápasy v Česku mohli diváci v omezeném počtu naposledy na začátku října předtím, než byly sportovní soutěže na měsíc kvůli zhoršené koronavirové situaci v zemi zastaveny. Po jejich znovuobnovení se hraje bez fanoušků s výjimkou povolené kvóty 300 osob z řad partnerů klubů.

Příznivci Bohemians se na utkání pravidelně dívali ze štaflí opřených o zeď Ďolíčku nebo z vysutých plošin před stadionem. Při minulém domácím duelu Pražanů s Olomoucí si ale lidé opakovaně stěžovali policii, že fanoušci na štaflích vědomě porušují mimořádná opatření, například nedodržují rozestupy, nenosí roušky a konzumují alkohol na veřejnosti, což je zakázané.

"Klub je od samého začátku fenoménu štaflí za tuto aktivitu nesmírně rád. Přináší nám to podporu přímo při utkání i nevídaný mediální dosah a pozitivní reklamu," uvedli na webových stránkách Bohemians, kteří v sobotním zápase 21. ligového kola přivítají České Budějovice.

"Avšak dodržování mimořádných opatření nouzového stavu České republiky musí zůstat nadřazeno zájmu klubu a jeho fanoušků, byť si o jejich smysluplnosti může každý myslet své. S ohledem na výše uvedené důvody vám s lítostí doporučujeme, abyste v sobotu ke stadionu nechodili," dodal vršovický klub.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy