Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Slavie odkládá soustředění, v týmu se objevila mutace delta

Fotbalisté mistrovské Slavie řeší problémy s covidem. Kvůli pozitivnímu testu na mutaci delta u jednoho nejmenovaného hráče A-týmu odložili odjezd na herní soustředění v Rakousku na pondělí 12. července, zatímco původně měli odcestovat ve středu. 

Lukáš Masopust (vpravo) a Tomáš Holeš
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"U jednoho hráče A-týmu byl v den, kdy se podroboval očkování druhou dávkou vakcíny, souběžně proveden PCR test. Výsledek byl bohužel pozitivní na mutaci delta," uvedla Slavia.

Podle informací serveru iSport šlo o jednoho z afrických fotbalistů vršovického mužstva, zřejmě liberijského záložníka či obránce Oscara Dorleyho. Slávisté museli loni v srpnu předčasně ukončit soustředění v Rakousku, protože se koronavirem nakazil útočník Jan Kuchta.

"Červenobílí" odložili start letošního herního kempu, kde se v pátek 16. července utkají s polským Piastem Gliwice, protože nechtěli riskovat zdraví hráčů ani dalších hotelových hostů v rakouském Aigenu. Tam už na přelomu června a července absolvovali kondiční soustředění.

Slavia také informovala, že 44 z 49 členů A-týmu má aktuálně ukončené očkování druhou dávkou a noví hráči mají za sebou první dávku vakcíny proti onemocnění covid-19.

Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského zahájí novou prvoligovou sezonu v neděli 25. července utkáním ve Zlíně, v srpnu vstoupí úřadující čeští šampioni do třetího předkola Ligy mistrů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy