Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Slavia získala z Mladé Boleslavi produktivního Brazilce Ewertona

Další posilou Slavie je brazilský záložník Ewerton, který přestoupil z Mladé Boleslavi. V Edenu podepsal smlouvu na tři roky. Pětadvacetiletý hráč v uplynulém ligovém ročníku nasbíral 11 gólů a šest asistencí a zařadil se mezi ofenzivní hvězdy.

zdroj: ČTK autor: Vít Černý

"Ewerton ukázal v lize obrovskou kvalitu směrem dopředu. Jeho herní typologie nám během jarní části sezony trochu chyběla, proto věříme, ze bude pro Slavii posilou a uplatní svůj potenciál," uvedl sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

V české lize působí Ewerton tři a půl roku. V dresu Mladé Boleslavi a během hostování v Pardubicích odehrál 66 zápasů, v kterých vstřelil 15 branek.

"Vyhověli jsme mu v jeho touze přestoupit do předního tuzemského klubu hrajícího evropský pohár. Děkujeme mu za odvedené výkony i nastřílené góly při působení v Mladé Boleslavi a v novém působišti přejeme sportovní úspěchy. Zároveň děkujeme za korektní způsoby jednání představitelům všech klubů, které o Ewertona v uplynulých dnech projevovaly zájem," řekl generální ředitel středočeského celku David Trunda na klubovém webu.

Ewerton měl v Mladé Boleslavi smlouvu ještě na rok, podle spekulací médií za něj Slavia zaplatila kolem 20 milionů korun.

"Je pro mě velkým potěšením tu být. Jsem hrdý na to, že jsem v nejlepším klubu v České republice, že mám možnost za takový klub hrát. V minulé sezoně jsem měl skvělá čísla, ale to už je minulost. Jsem v novém týmu, se kterým chci být úspěšný a kterému chci pomoci. Doufám, že nás čeká společně skvělá sezona," uvedl Ewerton, pro kterého jsou velkou motivací zápasy na mezinárodní scéně. "Poslední sezony jsem Slavii v pohárech sledoval, teď chci být u toho," řekl.

Ewerton je čtvrtou letní posilou Slavie po krajanovi Eduardu Santosovi, záložníkovi Davidu Douděrovi a útočníkovi Václavu Jurečkovi.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články