Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Slavia už to nemá úplně ve svých rukou, míní nažhavený plzeňský gólman Hruška

Plzeň měla v utkání s Jabloncem namále a stálo při ní i trochu štěstí. Zejména o něj se mohl opřít její brankář Aleš Hruška, který někdy s jeho asistencí mnoho šancí hostí zlikvidoval. Za svá záda pustil jediný balon a jeho spoluhráči dokázali v závěru dvakrát skórovat. Třiatřicetiletý gólman byl vyhlášen za nejlepšího hráče utkání. Stylově tak vyšperkoval svůj jubilejní 250. start v první lize. Obhájce titulu se přiblížil Slavii na dva body a v následujícím utkání půjde opravdu o titul.

Na pohodlné zakončení Doležala neměl Hruška nárok, poté ale začal čarovat
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Plzeň prohrávala od 11. minuty po brance Martina Doležala, pak přečkala řadu šancí hostů a mezi 84. a 88. minutou dramatický duel otočila, když skórovali vlastním gólem Tomáš Holeš a Jean-David Beauguel. "Zvládli jsme zápas výsledkově tak, jak jsme chtěli. Herně to asi nebylo ono. Ale v této fázi je důležité, že jsme ho zvládli tříbodově a od toho se můžeme odrazit," řekl Hruška novinářům.

Úřadující mistři tak naplno využili sobotní remízy Slavie 0:0 v Liberci. "Je to důležitý krok, který jsme potřebovali zvládnout. Zvládli jsme ho trošku kostrbatě, ale teď jedeme na Slavii v pozici, že si to s ní jdeme rozdat na férovku. Uvidíme, jak to dopadne. Uděláme všechno pro to, abychom obhajobě byli blíž," prohlásil bývalý gólman Příbrami nebo Mladé Boleslavi.

Jablonec pochválil za výborný výkon. "Hráli prostě dobře a nepustili nás do nějaké větší rozehrávky a tlaku. Těžko říct, jestli to bylo námi, nebo Jabloncem. Na Slavii to ale bude úplně jiné utkání, které bude daleko vypjatější. Slavia už to nemá úplně ve svých rukou. My do Edenu pojedeme v pozici, že jsme zvládli zápas s Jabloncem," pověděl Hruška. Za nejtěžší moment proti Jablonci považoval šťastný zákrok proti ráně střídajícího Bogdana Vatajelua v 72. minutě. "Z mého pohledu to nebylo gólmansky úplně čisté, tam byla dost velká dávka štěstí. Dá se říct, že tohle bylo nejtěžší," uznal Hruška.

"My jsme přežili nějaké šance, kdybychom dostali na 2:0, tak je to hotové a Jablonec by odsud jel s vítězstvím. Pořád jsme za stavu 1:0 mohli věřit, že s tím zápasem můžeme něco udělat, což se ve finále stalo," dodal.

Své jubileum v nejvyšší soutěži Hruška nijak neřešil. "Já to takhle neberu. Zápas si chci tak nějak užít a jsem rád, že jsme ho zvládli. Já to ani nevěděl, že to byl 250. ligový zápas, takže pro mě jako každé jiné kolo," překvapil rodák z Městce Králové.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy