Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Betano Fotbal plný čísel

Slavia si Kačarabu ponechá. S ukrajinským stoperem podepsala tříletou smlouvu

Slavia si mě opravdu získala, prohlásil po podpisu. Fotbalista Taras Kačaraba se stal kmenovým hráčem Slavie. Vedení Pražanů uplatnilo opci a s ukrajinským obráncem podepsalo tříletou smlouvu. Vedení českého šampiona šestadvacetiletého ukrajinského obránce natrvalo získalo z Liberce, odkud dosud v Edenu hostoval. 

Taras Kačaraba
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

"Mám obrovskou radost, že budu ve Slavii pokračovat. Máme za sebou fantastický rok, ve kterém jsme společně prožili řadu úžasných zážitků. Slavia si mě opravdu získala a těším se, že budeme stejně pokračovat dál. Čeká nás spousta práce," uvedl pro klubový web Kačaraba.

Do Slavie zamířil v lednu na původně půlroční hostování s nepovinnou opcí ve výši 20 milionů korun. Kluby se v létě dohodly na prodloužení hostování, které se nyní změnilo v přestup.

Kačaraba se vzhledem k řadě zranění v obraně Slavie i odchodu Davida Zimy stal na podzim stabilním členem základní sestavy. V lize v první polovině sezony zasáhl do 14 zápasů a na konci srpna při remíze 3:3 v Karviné si připsal premiérový gól v červenobílém dresu. Zároveň přispěl k sedmi čistým kontům po sobě. Pražanům navíc pomohl k postupu ze skupiny Evropské konferenční ligy. V utkání proti Unionu Berlín utrpěl zlomeninu v obličeji a musel vynechat pět soutěžních zápasů.

V minulé sezoně Kačaraba získal se Slavií ligový titul a domácí pohár a doufá v další trofeje. Pražané přezimují v čele nejvyšší soutěže o bod před Plzní. "Slavia je nejlepším klubem v Česku, ambice jsou velké. Mým cílem je pomoci týmu a svými výkony chci také potěšit fanoušky. Rád bych klubu pomohl k dalším trofejím," doplnil hráč se 105 starty a čtyřmi góly v české lize. V zářijovém přípravném utkání proti Česku debutoval za ukrajinské reprezentační "áčko".

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články