Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Slavia se před derby pere s nečekaným soupeřem. Několik hráčů zamířilo do nemocnice

Po remíze 1:1 na stadionu Interu Milán a následném přesunu do Prahy zápolí několik fotbalistů Slavie s virózou. Dopoledne odjeli na vyšetření do nemocnice, ale podle trenéra Jindřicha Trpišovského se dají do šlágru 10. ligového kola na Letné do pořádku.

Vladimír Coufal ze Slavie (vlevo) v pražském derby se Spartou
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Někteří hráči měli potíže už před zápasem v Miláně, například brankář Ondřej Kolář. "Ondra měl nějaké střevní problémy, které přetrvávaly, naštěstí se dal dohromady. Kluci si ale z reprezentace přivezli nějaký kašel a ten se nám postupně trochu rozšířil v mužstvu. Už v Itálii jsme měli nějakou virózu a přivezli jsme si ji. Teď se tomu snažíme zamezit, spousta kluků jela domů a děláme vyšetření na CRP," řekl Trpišovský.

O Slavii se mimo jiné hovořilo v novém dílu Fotbal fokus podcastu:

"Mužstvo je dost rozbité, dopoledne odjelo pět hráčů do nemocnice na vyšetření. Teď se dáváme dohromady dost těžko. Je samozřejmě obrovskou výhodou, že hrajeme v neděli. Momentálně to ideální není, ale je čtvrtek a hraje se až v neděli. Dáme se dohromady. Kdyby to byla Evropská liga čtvrtek - neděle, byl by to velký problém," dodal.

Mimo hru zřejmě bude v derby Ibrahim Traoré, který musel v Miláně kvůli zranění střídat. "Ibra podstoupil vyšetření a má doporučených pět šest dní klidu. Je to lehce podvrtnutý kotník, teď je to bolestivé, nemůže na to došlápnout. Ale mělo by se to dle prvních zpráv dobře vyvíjet. Bohužel na derby pravděpodobně nebude, od příštího týdne by se však měl připravovat. Není to tak vážné. Báli jsme se poškození vazů v kotníku, což zatím podle rezonance není," vysvětlil Trpišovský.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Inter Milán - Slavia

Největší problémy bude mít proti Spartě se složením středu zálohy. "Tam, kde jsme měli největší přetlak, nám aktuálně moc hráčů nezbylo. Laco Takács je jeden z těch hráčů s virózou, měl CRP 80. Petr Ševčík měl problémy se zády, vypadl Ibra a odešel Alex Král. Doufám, že už se nic nestane do neděle. Tam nás tlačí bota stejně, jako tomu bylo na dohrání zápasu na Interu," zakončil Trpišovský.

Slavia půjde do derby z pozice lídra tabulky. Před šestou Spartou má náskok devíti bodů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy