Následuje
Česko - Itálie

Slavia se může znovu přiblížit tápající Plzni, Petrželův Zlín ale chce první body

Bodová bilance Zlína pod novým trenérem Vlastimilem Petrželou je zatím tak špatná, jak jen může být - tři zápasy, tři porážky. Změnit to Ševci chtějí v Edenu, kde na ně čeká rozjetá Slavia. Ta se stále nechce vzdát snu na titul, zejména když Plzeň nečekaně ztratila doma všechny body s Mladou Boleslaví. V případě výhry by se totiž sešívaní přiblížili Viktorii už na rozdíl pouhých šesti bodů. Utkání sledujte v on-line textovém přenosu na ctsport.cz.

Vukadinovič uniká Van Burenovi
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Mistrovská Slavia začala mocně stahovat obrovský náskok Plzně, ale po remíze 3:3 v derby na Spartě jí Viktoria opět odskočila. Červenobílí se chtějí vrátit na vítěznou vlnu proti sestupem ohroženému Zlínu, s nímž doma v lize vyhráli 11 z 12 utkání a jednou remizovali.

"Zlín má velice kvalitní hráče. Budou nepříjemní, fotbal hrát umí. Ne náhodou byli na podzim v Evropské lize a hráli tam vyrovnané zápasy. Mají výhodu, že nemají co ztratit. Jsou ale dole v tabulce a pro nás je doma výhra povinností," řekl slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Zlín na jaře získal jediný bod a poslední čtyři kola prohrál při skóre 1:11. Ale během reprezentační pauzy měl nový trenér Vlastimil Petržela čas s týmem zapracovat na změnách.

"Pozitivní je, že se naše hra postupně lepší. V posledním zápase proti Plzni jsem už byl s výkonem spokojen. Čeká nás další důležitá prověrka, v níž je Slavia s kvalitním hráčským kádrem favoritem. My se jí pokusíme tuto roli znepříjemnit," řekl Petržela.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy