TCL V Repre

Slavia pyká za derby. Disciplinárka trestala rasistické pokřiky i pyrotechniku

150 tisíc korun musí Slavia zaplatit za nevhodné pokřiky fanoušků a masivní použití pyrotechniky v derby se Spartou, rozhodla disciplinární komise Ligové fotbalové asociace. Mistrovský klub dostal druhý podobný trest během krátké doby.

Derby pražských "S"
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Slavek Ruta

Derby, které v závěrečném pátém kole nadstavbové části skončilo bezbrankovou remízou a po němž Slavia dostala pohár pro mistra ligy, bylo kvůli pyrotechnice ve druhém poločase zhruba na tři minuty přerušeno. Ve dvacetitisícovém stadionu v Edenu bylo 4700 diváků.

Před týdnem byla Slavia disciplinárkou potrestána pokutou sto tisíc korun za použití pyrotechniky na tribunách při domácím utkání s Plzní. V něm domácí vyhráli 1:0 a tři kola před koncem soutěže si zajistili obhajobu titulu. Rovněž zápas s Viktorií byl na několik minut přerušen.