Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jeden klub jeden tým

Slavia představila Beránka a rozpouští kádr

Praha – Fotbalová Slavia představila nového trenéra Miroslava Beránka a rovnou oznámila, kdo z kádru už se nezapojí do přípravy. Slavia nadále nepočítá se záložníkem Mariem Ličkou, Jihoafričanem Keeganem Ritchiem či Slovákem Matúšem Čonkou. Smlouva vypršela také čtyřicetiletému brankáři Radku Černému, který by měl v klubu začít působit u mládeže. O posilách zatím Slavia nehovoří a možný příchod ruského investora, se zdá být ve hvězdách.

Je nám líto, video expirovalo.
Beránek se ujmul fotbalové Slavie

"Říká se, že dvakrát nevstoupíš do jedné řeky, já jsem do té řeky vstoupil potřetí. Slavia je v nesnázích, chci jí pomoci. Proto jsem se rozhodl pro tříletou spolupráci," uvedl Beránek.

"Rozhodlo asi to, že jsem na jaře potkával spoustu svých kamarádů slávistů a viděl jsem je zdrcené, bez sebevědomí, bez hrdosti. Tak jsem si řekl, že se pokusím to změnit," vysvětlil Beránek. "Tam, kde jsem působil, jsem měl finančně lepší nabídky. Ale Slavia je v nesnázích, chci jí pomoci. Proto jsem se rozhodl na tu spolupráci přistoupit," dodal kouč, který naposledy vedl kazašskou reprezentaci. 

Od angažování sedmapadesátiletého Beránka si Slavia podle Kisela slibuje stabilizování týmu. "Všichni v klubu hledáme trošku větší stabilitu a k tomu má přispět trenér Beránek. Snad Slavia konečně najde trenéra, který tu bude působit delší dobu. Těch změn bylo hodně, to je jeden z důvodů," vysvětlil Kisel. Sám Kisel přitom bývá často označován za hlavní příčinu postupného rozpadu klubu a strůjce nekoncepčního chaosu ve Slavii.

Nejasné stále zůstává, zda do Slavie vstoupí ruský investor. Jednání se podle všeho táhnou a jejich bezvýslednost by mohlo naznačovat i to, že v klubu momentálně už nepůsobí sportovní poradce Igor Kornějev, jehož jméno se na jaře spojovalo s možným příchodem nového investora.

Odchází Lička, Bortel i Čontofalský

Mario Lička by měl zamířit do gruzínského Dinama Tbilisi, kde je momentálně na testech. Ve středu do přípravy na novou sezonu nenastoupí ani další Slovák Milan Bortel a jeho krajan brankář Kamil Čontofalský, který neprodloužil smlouvu. Hostování z Mladé Boleslavi pak vypršelo stoperu Michalu Smejkalovi, ze středočeského klubu se naopak ze stejného důvodu vrací do Edenu Štěpán Koreš. Do přípravy neodstartuje ani slovenský útočník Dávid Škutka, který je po operaci.

"Změny jsme už samozřejmě probírali s novým trenérem," řekl sportovní ředitel Karol Kisel. Jména možných posil zatím nechtěl komentovat. "Nebylo by to ani moc taktické," uvedl Kisel. Už v minulých dnech avizoval, že Slavia usiluje o návrat stopera Martina Latky. Spekuluje se také o zájmu o záložníka Martina Filla. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy