Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav

Slavia posilovala, ale neprodávala. Ztráta za minulou sezonu je 366 milionů korun

Valná hromada fotbalové Slavie odhalila ztrátu klubu za minulou sezonu. Ta činí celkem 366,4 milionu korun. Na výsledcích hospodaření od 1. července 2017 do června 2018 se podle vedení sešívaných podepsalo razantní posilování a také dočasné pozastavení prodeje hráčů ze základního kádru A-týmu.

Jaroslav Tvrdík
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

V ročníku 2016/17 Pražané hospodařili se ztrátou 263 milionů korun. Klub, který vlastní čínské společnosti CITIC Group a Sinobo Group, předloni v prosinci navýšil kapitál téměř o 322 milionů korun a zbavil se tím všech dluhů.

Investované prostředky se Slavii daří zhodnotit úspěšnými výsledky v aktuální sezoně. Červenobílí tři kola před koncem základní části ligy vedou tabulku o sedm bodů před mistrovskou Plzní a v Evropské lize prošli do čtvrtfinále, kde je ve čtvrtek čeká domácí úvodní zápas s londýnskou Chelsea.

Slavii čeká v rozmezí několika dnů utkání s Chelsea a derby se Spartou. Více ve Fotbal fokus podcastu:

Podle klubu dosáhly jeho příjmy z probíhající pohárové sezony v přepočtu už 266 milionů korun. Aktuální tržní hodnota kádru je bezmála 42 milionů eur (1,077 miliardy korun), což je v přepočtu asi o čtvrt miliardy korun více než předloni v prosinci.

Slávisté si zahrají čtvrtfinále v pohárech počtvrté v historii a poprvé od ročníku 1999/00. Jejich maximem je semifinále Poháru UEFA, předchůdce Evropské ligy, z roku 1996.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy