Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Pilsner Dragons CUP

Slavia nemůže v lize nasadit všechny své cizince. Nebude to problém, ujistil Trpišovský

Jindřich Trpišovský v začínající sezoně při skládání sestav Slavie na zápasy přihlíží i k odlišným pravidlům pro nasazování cizinců v jednotlivých soutěžích. Zatímco v evropských pohárech žádné omezení není, v české lize smí zasáhnout do utkání maximálně pět hráčů, kteří nejsou občany členského státu Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru nebo kandidátské země na vstup EU. Pražané jich aktuálně mají v kádru sedm. "Teď se to prostě u nás takhle sešlo," říká kouč.

Už v minulé sezoně ve Slavii působila čtveřice afrických hráčů – Nigerijci Yira Sora a Peter Olayinka, Ibrahim Traoré z Pobřeží slonoviny a Liberijec Oscar Dorley. V posledním kole navíc naskočil další nigerijský ofenzivní univerzál Moses Usor. V letní pauze Pražané přivedli dvojici Brazilců Ewertona a Eduarda Santose.

Další z letních posil Christ Tiéhi je sice z Pobřeží slonoviny, ale zároveň má také francouzské občanství. Omezení se už nevztahuje ani na Ukrajince Tarase Kačarabu, neboť jeho země je kvůli ruskému útoku v pozici kandidáta na vstup do EU.

Je nám líto, video expirovalo.
První fotbalová liga bude končit v netradičních termínech

"V první fázi koukáme na to, kdo je nám schopen pomoci, kdo je pro nás dosažitelný. Myslím, že zase takový problém to nebude, že by se to pokaždé sešlo, že by úplně všichni byli k dispozici na jeden zápas. Takže zase taková hrozba to nebude," řekl Trpišovský před odvetou 2. předkola Evropské konferenční ligy proti outsiderovi St Joseph's, nad nímž Pražané před týdnem v úvodním vzájemném duelu vyhráli vysoko 4:0.

Na Gibraltaru se dostalo do hry šest ze sedmi hráčů mimo země EU. Je jasné, že vzhledem k pravidlu bude Trpišovský v pohárech cizince nasazovat více. Omezení pro domácí soutěže, za jehož porušení hrozí kontumace zápasu, nicméně kouč českého vicemistra chápe.

"I když budu mluvit proti nám, pro český fotbal je to dobře. V Evropě je to trošku jinak. My jsme menší země a musíme myslet na to, aby naši hráči dostávali příležitost. Měli bychom myslet i na mladší hráče. Omezení by měla být, aby se nám nestalo, že tady bude hrát 10 nebo 11 cizinců v nějakém týmu, nebo více cizinců," uvedl Trpišovský.

Další české prvoligové kluby kvótu pěti hráčů mimo země EU pro utkání nepřesahují. "Je otázka třeba do budoucna, jestli zavést nějaké pravidlo, aby nastupovalo více mladých hráčů. Nebo aby kluby byly zvýhodněné za to, že je budou nasazovat, třeba různými bonusy, jako to bývá v okolních zemích," přemítal Trpišovský.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články