Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MČR v 10 tancích

Slavia má nakaženého a je v karanténě předběžně do 24. srpna. Start sezony by nestihla

Soustředění v Rakousku skončilo pro pražskou Slavii mnohem dříve, než se čekalo. Jeden z hráčů se totiž nakazil koronavirem a celý tým se vrací zpět do české metropole. Šéf klubu Jaroslav Tvrdík potvrdil, že má mužstvo předběžně nařízenou karanténu do 24. srpna. Pokud by tato varianta na základě výsledků dalších testů opravdu nastala, zmeškají obhájci titulu vstup do nové sezony první ligy.

Hráči Slavie se radují po gólu
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

Podle Ligové fotbalové asociace začátek nového ročníku, který odstartuje už příští týden, zatím v ohrožení není, je však potřeba počkat na výsledky šetření Hygienické stanice hlavního města Prahy.

Slavie by totiž měla sezonu zahájit v neděli 23. srpna na hřišti Českých Budějovic. "Karanténa Slavie s možností dílčího tréninkového procesu podle výsledků pátečních testů je předběžně nařízena do 24. 8. 2020," napsal Tvrdík na Twitteru.

Také o nákaze covid-19 u jednoho z hráčů informoval Tvrdík na sociální síti a potvrdily to i internetové stránky červenobílých. Nakažený hráč byl umístěn do karantény. Izolace čeká po návratu do Prahy i zbytek mistrovského celku minimálně do výsledků dalších testů.

Pozitivní nález odhalily testy, kterým se tým Slavie podrobil v pondělí. "Následný postup jsme konzultovali s Hygienickou stanicí hlavního města Prahy, která nařídila hráči s pozitivním nálezem domácí karanténu a zbytku mužstva doporučila návrat do České republiky," uvedl mluvčí klubu Michal Býček. Podle serveru iDNES.cz by měl celý tým po návratu zůstat na hotelu v pokojích po jednom.

"V tuto chvíli je ale předčasné předjímat další vývoj a je třeba počkat na výsledky šetření hygienické stanice a na případná přijatá opatření. Zahájení nového soutěžního ročníku však v tuto chvíli není nijak ohroženo," uvedla v prohlášení Ligová fotbalová asociace, která nejvyšší soutěž řídí.

"V tuto chvíli je ale předčasné předjímat další vývoj a je třeba počkat na výsledky šetření hygienické stanice a na případná přijatá opatření. Zahájení nového soutěžního ročníku však v tuto chvíli není nijak ohroženo," uvedla v prohlášení Ligová fotbalová asociace, která nejvyšší soutěž řídí.

Předčasné ukončení soustředění v Laa an der Thaya pro Slavii znamená komplikaci před blížícím se startem nové sezony první ligy. V předkole Ligy mistrů se má Slavia představit až v polovině září.

Pražané v Rakousku stihli odehrát dva přípravné zápasy, nejprve si poradili 5:0 se St. Pöltenem a poté porazili 3:1 Fehérvár. Kvůli nákaze přišla Slavia o oba zbývající duely. Dnes měla nastoupit proti Štýrskému Hradci a v pátek v generálce na ligu proti Austrii Vídeň.

Pro Slavii jde o druhý případ nákazy v klubu. V květnu před obnovením první ligy po přestávce zaviněné pandemií byl koronavirus objeven u jednoho z fotbalistů širšího kádru. Celek z Edenu kvůli tomu tehdy zrušil přípravný duel s Jihlavou a tým strávil dva dny v karanténě.

Koronavirová pravidla před novou sezonou řešil Fotbal fokus podcast:

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy