Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dánsko - Katar

Slavia koupila z Boleslavi Stejskala, opačným směrem poslala Malinského a Takácse

Zisk Marka Boháče z Pardubic nevyšel, a tak se Slavia po posílení brankářké pozice porozhlédla jinde. Pražané koupili z Mladé Boleslavi Jana Stejskala, který u sešívaných na podzim hostoval. Opačným směrem poslal lídr tabulky duo Tomáš Malinský, Ladislav Takács, kteří u Středočechů budou hostovat bez opce.

Tomáš Malinský na tréninku Mladé Boleslavi
zdroj: Twitter Mladé Boleslavi

Třiadvacetiletý Stejskal si na podzim za vršovický tým nezachytal. Mladá Boleslav si ho pro jarní část prvoligové sezony stáhla zpět, ale Pražané jej nakonec získali natrvalo a podepsali s ním smlouvu do konce června 2025.

"O Honzu Stejskala jsme měli zájem už v průběhu podzimu, ale Boleslav ho chtěla pro jarní boje o záchranu jako jedničku. Nakonec se nám však po sérii jednání Honzův návrat podařilo dojednat," citoval slávistický web sportovního ředitele Jiřího Bílka.

Nákupy Slavie a dění v lize řešil nový Fotbal fokus podcast:

Podle Stejskala se jeho situace neustále měnila. "Už během podzimu se jednalo o tom, že by Slavia prodloužila hostování o půl roku a až pak se rozhodla. Boleslav v tu chvíli přišla s tím, že chce, abych u nich chytal. Jenže přišel na začátku ledna můj pozitivní test na covid-19, který vše zbrzdil. Oni mezi tím přivedli jiného brankáře, takže už nebylo o čem a povedlo se to dojednat," uvedl Stejskal.

"Jsem nesmírně rád. Je pro mě obrovská čest stát se kmenovým hráčem největšího klubu u nás," dodal bývalý brankář Hradce Králové či Pardubic, který si v nejvyšší soutěži dosud připsal 14 startů v dresu Mladé Boleslavi.

Z Mladé Boleslavi se do Slavie vrátil také devatenáctiletý brankář Jakub Markovič, jenž dosud v lize nastoupil dvakrát za Slavii a jednou za Středočechy. Podle webu Pražanů by měl kvůli hernímu vytížení strávit jaro na hostování. Zatím ale není jasné kde.

O pět let starší Takács už v minulosti v Mladé Boleslavi působil. Právě odtamtud ho Slavia v září 2019 přivedla na hostování, které koncem téhož roku změnila v přestup. Takács, který dříve hrál i za Teplice, nastoupil v lize do 137 utkání a vstřelil 12 branek.

Malinského získala Slavia v létě z Liberce. V mistrovském mužstvu ale i kvůli koronaviru a zranění nastoupil na podzim jen do sedmi soutěžních duelů. Devětadvacetiletý hráč v minulosti oblékal také dres Hradce Králové a na kontě má 136 prvoligových startů a 14 gólů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy