Slavia je zpátky v čele, odnesli to Bohemians. Sparta vyválčila na Slovácku jen bod

Fotbalisté Sparty už nejsou v tabulce první, neboť ze Slovácka vezou jen bod za remízu 1:1 v utkání 2. kola nejvyšší soutěže, nepomohl ani velký tlak Pražanů v závěru. A toho využila Slavia, která v prvním poločase rozložila třemi góly Bohemians 1905. Teplice bodovaly naplno a tam, kde se to nečekalo. Vyhrály 2:1 na Sigmě Olomouc. Zvítězily také Pardubice poměrem 1:0 proti Hradci Králové. Stejným výsledkem skončil i zápas Mladé Boleslavi proti tápajícímu Baníku Ostrava.

Slavia – Bohemians 1905 3:0

Sešívaní rozhodli malé pražské derby proti vršovickému sousedovi před téměř 19 tisícovkami diváků třemi brankami už v úvodním dějství, kdy se postupně trefili Václav Jurečka, Peter Olayinka a David Douděra.

Klokanům nevyšla odveta za nedávné semifinále poháru, v němž na začátku dubna na stadionu Slavie prohráli 2:3 po prodloužení. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského zvítězili i ve 14. domácím utkání ligové sezony a naplno bodovali po dvou venkovních remízách po sobě. Bohemians prohráli po sedmi kolech a na čtvrtém místě tabulky mají dvoubodový náskok před pátým Slováckem.

Slavia Praha – Bohemians Praha 1905 3:0 (3:0)

Branky: 13. Jurečka, 31. Olayinka, 36. Douděra. Rozhodčí: Zelinka – Kubr, Caletka – Orel (video). ŽK: Vondra (Bohemians). Diváci: 18 974.

Slavia: Kolář – Masopust, Ogbu, Holeš – Douděra (71. Pech), Zafeiris (88. Traoré), Oscar, Schranz (63. Provod) – Jurečka (63. M. Jurásek), Olayinka – Van Buren (72. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Bohemians: Jedlička – Hůlka, Křapka, Vondra – Köstl, Jindřišek, Jánoš (88. Nový), Kovařík (46. Dostál) – Prekop (46. Puškáč), Hála (66. Morávek) – Drchal (77. Mužík). Trenér: Veselý.

Slovácko – Sparta 1:1

Utkání Slovácko – Sparta
zdroj: ČTK

Sparta podruhé za sebou nezvítězila. Skóre v Uherském Hradišti otevřeli domácí v 18. minutě po vlastní brance gólmana Matěje Kováře, od něhož se odrazil do sítě míč po hlavičce Pavla Jurošky. Pražané vyrovnali v 73. minutě díky proměněné penaltě kapitána Ladislava Krejčího mladšího.

Více touhy po třech bodech projevili Pražané, v závěru a především v šestiminutovém nastavení uzamkli domácí před jejich brankou, ale kýžený gól nedali. Sparta tak protáhla sérii bez porážky na 15 ligových a celkově 18 soutěžních zápasů. Slovácko se Spartou doma neprohrálo třetí soutěžní duel za sebou a v tabulce zůstalo páté dva body za Bohemians.

1. FC Slovácko – Sparta Praha 1:1 (1:0)

Branka: 18. vlastní Kovář - 73. Krejčí II z pen. Rozhodčí: Berka - Vlček, Pečenka - Machálek (video). ŽK: Sinjavskij, Havlík, Kim Sung-pin - Haraslín. Diváci: 8000 (vyprodáno).

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška - Daníček /87. Šimko), Havlík - Sinjavskij, Juroška (57. Kim Sung-pin), Petržela (66. Holzer) - Mihálik (66. Vecheta). Trenér: Svědík.

Sparta: Kovář - Vitík (64. Panák), Sörensen, Ladislav Krejčí II - Wiesner, Sadílek, Kairinen (82. Laci), Zelený (82. Höjer) - Karabec (64. Minčev), Haraslín (74. Mabil) - Kuchta. Trenér: Priske.

Mladá Boleslav – Baník Ostrava 1:0

Utkání Mladá Boleslav – Baník Ostrava
zdroj: ČTK

Mladá Boleslav zvítězila po čtyřech zápasech, když souboj sousedů v tabulce rozhodl v 17. minutě útočník Vasil Kušej. Středočeši se posunuli na osmé místo neúplného pořadí a stále mají šanci na postup do nadstavbové skupiny o titul. Na rozdíl od Baníku, který je desátý.

Slezané nenavázali na triumfy nad mistrovskou Plzní (2:1) a Slováckem (1:0) a prohráli po třech utkáních, Boleslavi podlehli ve vzájemném ligovém duelu po předchozích pěti vítězstvích.

FK Mladá Boleslav – Baník Ostrava 1:0 (1:0)

Branka: 17. Kušej. Rozhodčí: T. Klíma - Šimáček, Arnošt - Radina (video). ŽK: Jawo, Kušej, Suchomel, Hoftych (trenér) - Pojezný, Kuzmanovič. Diváci: 2621.

M. Boleslav: Mikulec - Kubista, Karafiát, Suchý - Suchomel, Donát (84. Mašek), Matějovský (76. Dancák), Fulnek - Jawo (59. Ladra), Škoda (76. Mareček), Kušej (76. Šimek). Trenér: Hoftych.

Ostrava: Letáček - Juroška, Bitri, Pojezný (46. Lischka), Šehič (46. Fleišman) - Kaloč - Cadu (77. Smékal), Buchta (46. Kuzmanovič), J. Klíma (85. Miškovič), Plavšič - Almási. Trenér: Hapal.

Pardubice – Hradec Králové 1:0

Utkání Pardubice – Hradec Králové
zdroj: ČTK

Pardubice vyhrály po třech porážkách a odpoutaly se z posledního místa, na němž je nyní Zlín. "Ševci" ztrácejí na patnácté Východočechy tři body, k dobru mají nedělní utkání na hřišti obhájce titulu Plzně.

O triumfu domácích rozhodl v 56. minutě bývalý hráč Hradce Pavel Černý. V závěru utkání byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující obránce Michael Leibl. Pardubice zdolaly Hradec i podruhé v ligové sezoně, na podzim na jeho hřišti zvítězily 3:1. "Votroci" prohráli v nejvyšší soutěži po dvou vítězstvích 2:1 a neúplné tabulce zůstali sedmí.

FK Pardubice – FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Branka: 56. Černý. Rozhodčí: Szikszay - Mokrusch, Volf - Kocourek (video). ŽK: Kostka, Vacek, Chlumecký, Helešic, Pikul, Nita - Klíma, Leibl, Bajza. ČK: 90. Leibl. Diváci: 4450.

Pardubice: Nita - Icha, Hranáč, Vlček, Chlumecký - Vacek - Kostka (82. Helešic), Hlavatý (82. Darmovzal), Janošek (87. Jeřábek), Sychra (71. Pikul) - Černý (71. Krobot). Trenér: Kováč.

Hradec: Bajza - Klíma (72. Kučera), Čech, Leibl - Harazim, Smrž, Kodeš (83. Dvořák), Novotný (61. Matěj Koubek) - Rada, Ryneš - Vašulín. Trenér: Hejkal.

Sigma Olomouc – Teplice 1:2

Radost fotbalistů Teplic
zdroj: ČTK

Nečekané a důležité vítězství Teplic. Severočechy poslal v nastavení úvodního dějství do vedení z penalty Matěj Hybš, v 79. minutě sice srovnal domácí Jakub Pokorný, ale za dalších pět minut rozhodl Jakub Urbanec.

Výsledkem 2:1 vyhráli Tepličtí vzájemný duel i na podzim. Severočeši zvítězili potřetí z posledních čtyř kol, se Sigmou posedmé za sebou bodovali a posunuli se na 13. místo neúplné tabulky. Hanáci doma v lize prohráli po devíti zápasech.

Sigma Olomouc – FK Teplice 1:2 (0:1)

Branky: 79. Pokorný - 45.+4 Hybš z pen., 84. Urbanec. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Dresler - Petřík (video). ŽK: Ventúra - Mareček. Diváci: 3091.

Olomouc: Macík - Chvátal (66. Fortelný), Pokorný, Beneš, Sláma - Pospíšil, Ventúra (46. Zifčák) - Zorvan (46. Zmrzlý), Breite (46. Greššák), Navrátil (87. Vaněček) - Chytil. Trenér: Jílek.

Teplice: Grigar - Hora, Chaloupek, Mičevič, Hybš - Mareček, Jukl - Urbanec, Trubač (88. Radosta), Gning (76. Žák) - Fila (72. Jásir). Trenér: Frťala.