Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sport 2012

Slavia hraje o záchranu, favorit Sparta ji ale bere vážně

Praha – Fotbalisté Sparty sice hrají v lize o titul, zatímco Slavia o záchranu, přesto je pro letenský tým derby pořád výjimečné. Spartu každopádně dělí od Slavie na čtrnáctém místě 38 bodů, rozdílné postavení však prý vliv na utkání mít nebude. "Ani z hráčské kariéry si nevzpomínám na podobně propastné derby," uvedl trenér Vítězslav Lavička. Utkání se hraje v sobotu od 15:00 a je beznadějně vyprodané, ČT sport a náš we bude duel vysílat v přímém přenosu.

Slavící hráči Sparty
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

Sparta zvítězila ve dvou posledních vzájemných zápasech. "Na postavení ale stejně nezáleží, protože derby je derby," poznamenal obránce Pavel Kadeřábek, jenž jako odchovanec Sparty nastupoval proti Slavii v mládežnických soutěžích.

Výsledek duelu může napovědět nejen v boji o titul, ale i o záchranu. Slavii totiž od sestupových příček dělí jen čtyři body. Že by ale červenobílí spadli do druhé ligy a v příští sezoně se derby nehrálo, si sparťané nedokážou představit.

Kouč Vítězslav Lavička: "Nevěřím, že by Slavia sestoupila. Přes všechny problémy, které ji v poslední době trápí, je to pořád kvalitní tým, který je naším historicky největším rivalem."

"Slavia je i přes všechny své problémy pořád kvalitní tým," prohlásil Lavička. Slavii do derby povede nizozemský trenér Alex Pastoor. Jak se pod jeho vedením změnila hra červenobílých, však Lavička nechtěl příliš rozebírat. "Snaží se tam přenést holandský styl hry a jeho rukopis už je hodně znát," uvedl.

Sparťané doufají, že navzdory velké rivalitě mezi příznivci se zápas dohraje bez problémů. Podle nového nařízení FAČR totiž mají rozhodčí tvrdě postihovat projevy nenávisti na tribunách a už úterní dohrávka 23. kola mezi Slavií a Jabloncem kvůli tomu byla na několik minut přerušena.

V případě derby by se tak klidně mohlo stát, že by muselo být předčasně ukončeno. "To je krajní varianta, kterou nikdo z nás nechce. Věřím, že každý, kdo přijde, bude mít na paměti, že jde o slavnostní zápas," uvedl Lavička.

Je nám líto, video expirovalo.
Sparta nechce proti Slavii nic podcenit
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy