Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Havajský Everest

Slavia hlásí první posilu. Ulovila Pokorného z Montpellier

První zimní posilou fotbalové Slavie se stal stoper Lukáš Pokorný, který do týmu českého mistra přestoupil z francouzského Montpellier. Čtyřiadvacetiletý člen širšího kádru reprezentace už za týmem odcestoval do Španělska na kondiční soustředění. Transfer, který stál 800 tisíc eur (20,4 milionu korun), bude administrativně dotažen 26. ledna. Délka smlouvy nebyla uvedena.

Lukáš Pokorný na tréninku Slavie
zdroj: Facebook Slavia Praha

"Když jsem byl teď v Edenu, dýchlo na mě, že začíná nová kapitola života. Mám z toho hezký pocit a jsem plný očekávání," uvedl Pokorný.

Ještě ve čtvrtek přitom byl připraven trénovat s Montpellier. "Ale dozvěděl jsem se, že můžu odletět, tak to bylo docela náročné," přiznal. Jak uvedl, je hladový po úspěchu a doufá, že ho se Slavií zažije.

Nejde do neznámého, alespoň co se trenéra týče. Jindřicha Trpišovského zná ze svého působení z Liberce. Navíc má zkušenosti z Evropské ligy.

Je nám líto, video expirovalo.
Pokorný přestupuje z Montpellieru do Slavie

"Zvažoval jsem pro a proti. Když jsem si pak na papírek napsal plusy a minusy, tak jsem zjistil, že na straně minusů není skoro nic. Oproti tomu papírek s plusy byl plný, takže jsem byl rozhodnutý, že do toho chci jít a být úspěšný tady," prohlásil Pokorný.

"O Lukáše jsme hodně stáli. Už z předchozího společného působení jsme si ověřili, že je to vhodný typ do způsobu fotbalu, který chceme praktikovat. Zároveň se v jeho současném francouzském působišti změnil trenér a nedával mu dost prostoru, takže byla šance ho získat. Snažili jsme se toho využít a po nějakém dlouhodobějším vyjednávání se to také povedlo," uvedl sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar, jenž do Slavie zamířil rovněž z Liberce.

Pokorný je libereckým odchovancem, za Slovan si připsal všech dosavadních 60 ligových startů a dvě branky a na severu Čech byl i kapitánem. Do Montpellier přestoupil před rokem, na jaře zasáhl do 13 utkání francouzské ligy, jenže na podzim přestal nastupovat. Za reprezentační A-tým odehrál zatím jeden zápas.

"Lukáš chtěl řešit svoji situaci v Montpellier, kde po skvělém startu svého angažmá nedostával v poslední době herní prostor. Jednalo se o možnostech jeho působení v rámci nejvyšších soutěží ve Francii či Belgii, nakonec rozhodlo rychlé a velmi konkrétní jednání Slavie," dodal Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která Pokorného zastupuje.

Slavia během zimní pauzy už angažovala devatenáctiletého slovenského brankáře Martina Vantrubu, který ale jaro stráví ještě na hostování v Trnavě. Juniorský tým Pražanů pak posílil o rok mladší Bosňan Imad Rondič.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy