Následuje
ME 2020 Rakousko

Slavia dotáhla přestup Oscara, v Liberci ale zůstane na hostování

Slavia nepřestává posilovat a k úspěšnému konci dovedla jednání o dalším hráčském přestupu na oblíbené trase Liberec – Praha. Ze severu Čech se do hlavního města formálně přesune záložník Oscar Dorley. Jednadvacetiletý liberijský středopolař, který podepsal čtyřletou smlouvu, ale zůstane pod Ještědem do konce podzimu na hostování.

Utkání Baník Ostrava - Slovan Liberec
zdroj: ČTK autor: Vladimír Pryček

"Od doby, co přišel, udělal velký progres. Je to zajímavý hráč, věkově i typologicky se hodí do Slavie. Je univerzální, v Liberci začínal jako pravé křídlo, pak hrál podhrot. Nyní hraje osmičku, nebo šestku, a to by byla pro nás asi nejpravděpodobnější varianta," řekl trenér Jindřich Trpišovský.

"Je to mladý hráč, který se ještě bude hodně zlepšovat. Za poslední měsíce vykázal velký progres a to je i důvod, proč ho zatím necháváme na hostování v Liberci. Uvidíme, jak se bude situace v našem kádru vyvíjet, podle toho si ho stáhneme," přidal sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar.

Oscar Murphy Dorley přišel do Liberce loni v únoru na hostování z litevského celku FK Trakai. V prosinci se Slovan rozhodl využít opci a s hráčem podepsal smlouvu na tři a půl roku. Za severočeský celek dosud v nejvyšší soutěži odehrál 41 zápasů a dal dvě branky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy