Následuje
FIS magazín SP

Slavia bude mít lídra. Do Edenu se vrací Latka

Praha - Slavia získali vytouženou posilu v podobě svého bývalého stopera Martina Latky. Do Edenu se vrací po roce a půl stráveném v Düsseldorfu. Latka se s klubem domluvil na čtyřleté smlouvě, do přípravy se zapojí příští týden ve středu. "Jsem šťastný, že se nám povedlo dotáhnout jednání do konce.  Povedlo se nám přivést lídra do kabiny i mimo hřiště, což byl náš první a zásadní cíl pro následující sezonu," uvedl sportovní ředitel Karol Kisel.

Martin Latka
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Devětadvacetiletý Latka zamířil do Slavie už počtvrté. Poprvé přišel v roce 2003 z Českých Budějovic. O tři roky později odešel na hostování do Birminghamu, ale po půlroce se vrátil zpátky. V roce 2009 na dva roky odešel do Panioniosu Atény, ale pak se znovu vrátil do Slavie, než se vydal na další zahraniční zkušenost do Düsseldorfu. S ním si zahrál v první i druhé Bundeslize.

Nyní se rozhodl definitivně vrátit domů. "Velkou roli sehrála rodinná situace," řekl Latka, proč se rozhodl podepsat dlouhodobý kontrakt. "Výraznou měrou k návratu přispěli také majitel klubu Aleš Řebíček a Karol Kisel," dodal.

Latka má na kontě 158 startů v české lize, z toho 136 za Slavii. K tomu přidal 15 gólů. Se Slavií získal dva mistrovské tituly, zahrál si s ní i Ligu mistrů. V minulosti byl kapitánem reprezentační jednadvacítky, na kontě má i jeden start za seniorskou reprezentaci.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy