Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Jablonec - FC Slovan Liberec

Skoro devět měsíců jsem o tom snil, říká sparťanský znovuzrozenec Lischka

Fotbalová Sparta možná konečně našla obránce, na něhož by se mohla spoléhat. David Lischka nastoupil po únorové operaci srdce k prvnímu soutěžnímu utkání. V první lize si teprve 22letý fotbalista už zahrál například za ambiciózní Jablonec, ale v neděli se navíc jednalo i o jeho premiéru za první tým Sparty, kdy výtečným výkonem pomohl k přesvědčivé výhře 2:0 ve Zlíně. Televizní diváci ho vyhlásili hráčem utkání.

David Lischka v dresu Sparty během zimní přípravy
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"Za sebe musím říct, že to je krásný pocit, od operace jsem o tom snil. Uběhlo necelých devět měsíců a je to tu. Jsem nesmírně šťastný, že jsem dneska nastoupil," řekl Lischka pro klubovou televizi.

"A že mě fanoušci zvolili hráčem utkání? To ocenění patří celému týmu. Čekal nás ne úplně lehký soupeř, chtěli jsme tu vyhrát a udržet nulu vzadu. To se povedlo a za to jsme nesmírně šťastní," dodal Lischka, který hrál od začátku ligový zápas poprvé od prosince.

Do Sparty měl z Jablonce nakročeno už v zimě, ale vstupní prohlídka odhalila problémy se srdcem a z přestupu sešlo. Vysoký stoper se v zimě podrobil operaci a po následné rekonvalescenci symbolicky naskočil jako střídající hráč do závěru posledního kola nadstavby. V červnu na druhý pokus už přestoupil do Sparty, za kterou se rozehrával v rezervě a dnes poprvé naskočil v lize.

"Vysněný návrat? Ještě by bylo lepší, kdybych vydržel celý zápas. Ale za mě musím říct, že myslím, že na první zápas jsme to v rámci možností zvládli," řekl Lischka v rozhovoru s novináři. Na trávníku vydržel do 72. minuty, kde jej vystřídal Dávid Hancko.

"Před utkáním jsem nevěděl, co od toho čekat. Byl jsem hozený do zápasu a musel jsem to zvládnout. Byl jsem sám zvědavý, kolik vydržím. Zápasy v ČFL za béčko se s tím nedají srovnávat, to je úplně něco jiného," řekl Lischka.

"Dobře jsme do zápasu vstoupili, což mi pomohlo k tomu, abych se rozehrával čím dál víc. O střídání jsem si řekl sám, už jsem pociťoval křeč v lýtku. Snad to bude lepší zápas od zápasu, třeba už příště zápas vydržím," podotkl Lischka.

Pochvaloval si, že Sparta po dvou zápasech, v nichž inkasovala tři góly, udržela nulu. Čisté konto bylo o to cennější, že trenér Václav Jílek udělal změnu na brankářské pozici a na třech postech v obranné čtyřce.

"Nula je strašně důležitá. Trenér na to kladl velký důraz už v průběhu týdne. Že dopředu si vždy nějaké šance vypracujeme, ale nesmíme dostávat tolik gólů, co jsme dostávali. To se nám dnes povedlo," uvedl Lischka.

Letenští se výhrou naladili na příští kolo a domácí derby s vedoucí Slavií, na kterou ztrácejí devět bodů. "Jednoznačně jsme chtěli zvítězit a udržet nulu, abychom se nějakým způsobem nakopli před tím, co nás čeká. Bude to moje první derby, moc se na něj těším," dodal Lischka.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy