Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP ve sjezdu na divoké vodě České Budějovice

Šilhavý: Musíme se zaměřit na chemii v týmu, ta teď ve Slavii nefunguje

Praha - Jen necelé čtyři měsíce vydržel na lavičce Dukly Jaroslav Šilhavý. Nový kouč fotbalové Slavie připustil, že při loučení se svými už bývalými svěřenci na Julisce prožíval smíšené pocity. Nabídku z Edenu prý ale nemohl odmítnout. Za svůj první úkol ve vršovickém klubu si dal nastavení správné týmové chemie, která podle něj Slavii zejména v posledních zápasech chyběla.

Jaroslav Šilhavý
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

"Přiznám se, že to bylo těžké rozhodování. Byl jsem smluvně vázán jinde, vedl jsem Duklu jen v pěti kolech. Měl jsem smíšené pocity, když jsem se ráno loučil v kabině. Ale vysvětlil jsem klukům, že každý musí mít ambice. Věřím, že i oni sami pochopili, že taková nabídka se neodmítá," řekl Šilhavý.

"Jsem nesmírně poctěn a potěšen, že nabídla přišla. Na Slavii se rodí něco nového a jsem rád, že u toho mohu být. Spíš jsem si myslel, že to nemůže dopadnout, k mému překvapení to ale dopadlo," doplnil čtyřiapadesátiletý kouč.

Nástupce odvolaného Dušana Uhrina mladšího přebírá mužstvo na desátém místě ligové tabulky, Pražané ale mají jeden zápas k dobru. Zapracovat chce v první řadě na tom, aby individuality ve Slavii více působily jako tým a hrály s větším nasazením.

"Vždy je důležitá určitá chemie v týmu, která ve Slavii teď úplně nefunguje. To bude můj první úkol, aby ti jednotlivci, které považuji za velmi kvalitní hráče, ve Slavii fungovali jako tým," prohlásil Šilhavý, který by rád změnil přístup hráčů, který v posledních zápasech nebyl ideální.

"Vedení mluvilo o určitých neduzích. Hráčům se chystám říct, že by bylo laciné a zbabělé schovat se za to, že to odnesl trenér a oni jsou z obliga. Musí si to vzít i na sebe a podívat se na své výkony, aby změnili přístup a myšlení v hlavě," řekl Šilhavý.

Gino Van Kessel
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Jistotu místa v sestavě u něj nebude mít nikdo. "Každá individualita, hvězda, se musí podřídit týmu. Kdo by se tomu nechtěl podřídit, nemůže ve Slavii být. Chceme vsadit na hráče, kteří mají vítěznou mentalitu. V krátkém horizontu do zimy chci poznat tým tak, abychom mohli v zimě říct: 'Tyhle potřebujeme a tyhle ne'," nastínil Šilhavý.

Když jednal s vedením, předseda představenstva Jaroslav Tvrdík se ho zeptal, zda nebude pro Slavii až moc hodný. "Řekl jsem mu něco ve smyslu, že slušnost není hloupost," usmál se Šilhavý. "Ale kdo mě zná ze hřiště, ví, že na hřišti to se mnou bylo mnohdy tvrdé," dodal kouč, který s Libercem v sezoně 2011/12 vyhrál ligový titul.

Do Slavie se vrátil po 23 letech, na začátku 90. let působil v Edenu jako kapitán. "Tehdy tu byla ještě dřevěná tribuna," podotkl s úsměvem. "Odehrál jsem tu víc jak sto zápasů, angažmá ve Slavii nastartovalo mou kariéru k těm úspěchům ať už v roli hráče nebo hlavně trenéra," dodal rekordman v počtu ligových startů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy