Následuje
BasketManie

Ščasný je spokojený napůl. Hráči systém zvládají, radost hatí zdravotní potíže

Bad Leonfelden (Rakousko) - Fotbalisté pražské Sparty se vracejí z herního soustředění v Rakousku s bilancí dvou výher a jedné remízy, trenéra Zdeňka Ščasného ale víc než výsledky potěšila dobrá hra. Jeho svěřenci si úspěšně zvykají na nový systém s rozestavením 3-5-2, rezervy však podle kouče mají v defenzivě. Chyby přičítá i tomu, že kvůli zdravotním problémům obrana hrála pokaždé v jiném složení.

Zdeněk Ščasný
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

"Spokojený jsem tak napůl. To, co jsme chtěli udělat, jsme odtrénovali. Pokračujeme v tom, co jsme si určili jako hlavní úkol přípravy - naučit mužstvo druhý systém. Hráči zvládali taktické pokyny v rámci nového systému dobře, takže s tím jsem byl spokojen. Budeme na tom ale dál pracovat," řekl Ščasný. "Nespokojenost pramení z toho, že jsme měli poměrně dost zdravotních problémů. To mi trochu kazilo radost," dodal.

Sparťané na úvod soustředění porazili bulharský Ludogorec Razgrad 1:0, pak rozdrtili šestý tým rakouské ligy Ried 8:1 a v úterý remizovali s nizozemským Arnhemem 1:1.

"Samozřejmě výsledky sledujeme a jsme rádi, že jsme vyhráli a neprohráli, ale já bych je nepřeceňoval. Víc jsem se snažil zaměřit na hru, způsob hry. Ten byl velmi dobrý, ale s chybami hlavně v defenzivě," uvedl Ščasný. "To vyplývalo i z toho, že jsme nehráli dva zápasy po sobě ve stejném složení. A nebylo to tak, že bychom chtěli jen experimentovat. V posledním zápase jsme chtěli dát hráče na posty, kde by jim to mělo nejvíc sedět. Ale v obraně jsme bohužel museli experimentovat pořád," dodal Ščasný.

Lafata zřejmě úvod nestihne

Věří však, že až na útočníka Davida Lafatu budou všichni připraveni na úvodní duel sezony. "David vypadá velmi dobře, ale nepředpokládám, že by stihnul úplně první zápas. Pevně doufám, že ti ostatní, ať už Mario Holek, Lukáš Mareček nebo Kehinde Fatai, se budou postupně vracet a budeme je mít na první zápas sezony a možná i poslední přátelský zápas k dispozici," připomněl kouč sobotní generálku s Chotěbuzí v Německu.

Těší ho, že do týmu dobře zapadly nové posily ze zahraničí. Další změny v kádru v tuto chvíli spíše nepředpokládá. "Trochu jsme přehodnotili situaci okolo Matěje Hybše. Věděl jsem, že zvládnul mistrovství jednadvacítek velmi dobře, ale konkurence na levé straně je tu velká. Začal mě ale přesvědčovat, abych mu šanci dal, což se včera stalo a velmi příjemně mě překvapil," uvedl Ščasný.

"Změny nejsou vyloučené, ale spíš bych chvilku počkal a byl opatrný. Uvidíme, jak dopadnou úvodní zápasy, kvalifikace Ligy mistrů a pak máme ještě případně čas," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy