Následuje
Speciál

Ščasného těší zmenšující se polštář Viktorie, o Dočkalově zranění raději nespekuluje

Trenér Zdeněk Ščasný byl spokojený se zápasem Sparty proti Olomouci. Ta s Hanáky otočila skóre i přes absenci Bořka Dočkala, klíčový záložník do utkání nezasáhl kvůli zranění lýtka. Kouč Letenských nechtěl přemítat o tom, zda kvůli tomu kapitán Pražanů přijde o kvalifikační zápas na mistrovství Evropy s Anglií a přípravu s Brazílií.

Zdeněk Ščasný
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

Sparta vstoupila do prvního poločasu velmi vlažně a prohrávala po brance Šimona Falty z 45. minuty. Po přestávce ale domácí přidali a dvěma penaltami Guélora Kangy skóre otočili a vyhráli i šestý jarní zápas. "Taková vítězství dávají mužstvu velkou sílu a sebevědomí," řekl Ščasný.    

Letenští navíc díky vítězství snížili náskok druhé Plzně, která v pátek nečekaně prohrála 1:2 v Teplicích, na pět bodů. "Slyšel jsem vyjádření Pavla Vrby (trenér Plzně), že mají pořád polštář, ale ten jsme jim na podzim vytvořili my. Je super, že ho snižujeme, ale pořád je to pět bodů," upozornil Ščasný.    

Výhra nad Olomoucí byla pro Spartu o to cennější, že se musela obejít bez zraněného Dočkala. Ten by navíc mohl kvůli tomu přijít o páteční zápas kvalifikace mistrovství Evropy v Anglii a domácí přípravu s Brazílií o čtyři dny později.

"Má problém s lýtkem. Chtěl to zkusit, ale dost ho to bolelo," uvedl letenský kouč. "Nevíme, na jak dlouho to bude. Nejsem doktor a nechci předjímat, ale kdyby to bylo jako dneska, tak by hrát nemohl," dodal Ščasný.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy