Následuje
Rally Monte Carlo

Šádek musí za vulgarity o Slavii a Spartě zaplatit 40 tisíc

"Kde jsou ty m***y pražský," hlásil s klackem v ruce loni při oslavách titulu generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek. Později se omluvil. S odstupem několika měsíců teď dostal od etické komise Fotbalové asociace ČR pokutu 40 tisíc korun za znevážení jména fotbalu. Podle tiskového mluvčího klubu Ondřeje Lípy nebudou úřadující mistři pokutu komentovat.

Generální manažer fotbalistů Plzně Adolf Šádek
zdroj: ČTK autor: kammermayer milan

Šádek použil vulgarity 19. května při oslavách plzeňského titulu. O dva dny později se omluvil a uvedl, že se nechal unést atmosférou a nevhodná slova pronesl ve velkých emocích. Představitelům Sparty a Slavie se prý plzeňský funkcionář omluvil osobně.

Etická komise přesto v lednu oznámila, že se případem bude zabývat od konce února. Za porušení paragrafu 59 disciplinárního řádu Šádkovi hrozila důtka, zákaz činnosti až na dva roky, fotbalově prospěšná činnost, vyloučení z FAČR či pokuta až do výše 500 tisíc korun.

Za znevážení jména fotbalu byl potrestán například i záložník Teplic Tomáš Kučera, který se v rapovém klipu vulgárně vyjadřoval o Spartě nebo místopředsedovi FAČR Romanu Berbrovi. Od etické komise dostal Kučera loni v prosinci pokutu 60 tisíc korun, kterou mu odvolací komise v únoru snížila na 40 tisíc.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy