Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Střípky ze života horolezce - Vzpomínka na Míru Šmída

S Lukešem se rozloučili fanoušci Baníku, klub nikoliv

Ostrava – Ne zcela důstojné rozlučky se dostalo dlouholetému kapitánovi ostravského Baníku Martinu Lukešovi. Čtyřiatřicetiletému záložníkovi, který na podzim skončil v klubu jako nepotřebný, vzdali dík pouze fanoušci, vedení klubu rozlučku ignorovalo. 

Baníkovci se Loučí s Martinem Lukešem
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Vztah mezi Lukešem a vedením klubu je od ledna na bodu mrazu a improvizovaný ceremoniál byl toho důkazem. Neoficiální rozloučení s hráčem vzniklo na popud ultras Baníku, kteří akci svolali na poločas sobotního utkání Ostravy s Duklou.

Odehrálo se v ústraní, na vedlejším tréninkovém hřišti, před zhruba třemi tisícovkami fanoušků a bez zástupců klubového vedení. "Já jsem rád, že jsem se mohl takhle rozloučit právě s fanoušky. Jsou to oni, kteří Baník dělají Baníkem. Klubu přeju to nejlepší a věřím, že se dokáže zachránit v lize, kam historicky patří," řekl Lukeš, který k davu lidí promlouval megafonem.

Dvojnásobný český reprezentant dostal od příznivců dárkový koš, fanouškovské propriety s klubovými symboly a čestné členství v občanském sdružení Baník Baníku.

Kauza Lukeš mezi část fanoušků a vedení klubu v zimní přestávce vrazila hrubý klín. Způsob vyhazovu služebně nejstaršího hráče, kterého tehdejší trenér František Komňacký den před odletem na soustředění do Turecka kvůli špatné fyzické kondici vyřadil z kádru, nezanedbatelná část fanoušků nerozdýchala a v prvním jarním utkání proti Plzni na protest zaházela hřiště tenisovými míčky a celý první poločas nefandila.

"Nerozporujeme sportovní stránku věci. Je nám jasné, že věk se nedá zastavit a jednou Martin Lukeš odejít musel, ale vadí nám, jakým způsobem klub zametl s hráčem, který za Baník odehrál nějakých dvacet pět let. To je smutné," řekl jeden z iniciátorů akce.

Bruntálský rodák působil na Bazalech od roku 1989 s výjimkou sezony 2003/2004, kterou odehrál za Slavii Praha. Lukeš odehrál v nejvyšší soutěži 336 zápasů, nastřílel 44 branek. Po odchodu z Baníku nyní nastupuje za Háj ve Slezsku v krajském přeboru. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy