Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ZOH 1992 Albertville

S Kadlecem můžeme být v základu oba, myslí si Dočkal

Praha - Je mu jedno, z jaké pozice bude podporovat sparťanskou ofenzivu. Bořek Dočkal si po přestupu na Letnou dokáže představit spolupráci i s Václavem Kadlecem, který je jeho přímým konkurentem pro základní sestavu. Jeho možný odchod do Bundesligy si se svým angažmá nespojuje a naopak doufá, že zůstane a oba pomohou Spartě k titulu.

Bořek Dočkal
zdroj: čtk autor: Michal Kamaryt

Po třech letech strávených v Konyasporu a Rosenborgu Trondheim chtěl původně pokračovat v zahraničním angažmá, nejlépe v bundeslize, ale žádná jednání nebyla tak konkrétní jako Sparty. Do Německa zřejmě zamíří Václav Kadlec. Jako eventuelní náhrada za něj se necítí. Naopak by si přál, aby Kadlec ve Spartě zůstal, i když je jeho konkurentem na postu pravého křídla. Je totiž přesvědčený, že jsou schopní hrát v jedné sestavě společně.

"Během jednání se Spartou jsem ani jednou neměl pocit, že by můj příchod byl nějak spojován s odchodem Vaška. Že by to mělo nějakou souvislost. Naopak doufám, že hráč jeho kvalit ve Spartě zůstane a pomůže nám k titulu," řekl Dočkal.

Je nám líto, video expirovalo.
Bořek Dočkal se upsal fotbalové Spartě

Čtyřiadvacetiletý univerzální záložník nemá dojem, že by trenér do sestavy mohl zařadit buď jeho, nebo Kadlece. Mohl by totiž nastupovat společně s ním. "Sice jsem toho na pravém křídle odehrál nejvíce, ale myslím si, že bych si dokázal poradit s kteroukoli ofenzivní pozicí. Ať už na podhrotu, nebo na levém křídle. Tam to má také své výhody, protože směrem dovnitř to mám na silnější nohu, a mohu se tak lépe dostávat do zakončení," míní Dočkal. "Na levačce jsem pracoval, takže mám použitelné obě nohy," dodal.

Domů se nakonec rozhodl vrátit právě kvůli velkému zájmu Letenských, přičemž motivací pro něj je vybojovat se Spartou titul a postoupit do Ligy mistrů. Navíc to nebere jako krok zpět, jelikož Sparta je podle něj kvalitnější než Rosenborg.

"Především v práci s mládeží je Sparta obrovsky napřed. Tam se s hráči pracuje až tak od 15 let, což je pozdě. Rosenborg možná lépe dostává fanoušky na stadion, ale Sparta má podle prvních dojmů kvalitnější kádr, když si srovnám jednotlivé posty. Cítím, že tu budu mít silnější konkurenci," řekl člen širšího kádru reprezentace.

V Rosenborgu necítil podporu trenéra

Odchod z Rosenborgu podle něj byl jediným možným řešením svízelné situace, kdy s ním nepočítal trenér Per Joar Hansen. "Cítil jsem, že tam zůstat už nemůžu. Trenér měl zkrátka jinou představu, to se ve fotbale stává. Já mám čisté svědomí, přípravu jsem nepodcenil, přijal jsem i rozhodnutí hrát na jiné pozici, než na které jsem loni prožil životní sezonu. Snažil jsem se, přesto trenér dával přednost hráčům, které si přivedl. Kdyby byli lepší než já, tak to akceptuji, ale takový pocit jsem neměl," vysvětloval Dočkal, proč v této sezoně často zůstával jen mezi náhradníky.

Angažmá v Rosenborgu však bere jednoznačně jako vydařené. "Jeden člověk mi říkal, až se tě budou ptát, jestli se ti tu dařilo, tak odpověz čísly. 80 zápasů, 30 gólů, 30 asistencí. A víc říkat nemusíš," prohlásil bývalý hráč Slavie či Liberce.

Věří, že ve Spartě na své výkony z Norska naváže. Nejlépe už v sobotu v ligovém šlágru proti Plzni. "Jestli budu hrát, to záleží na trenérovi. Já ale udělám všechno pro to, abych byl připravený," řekl Dočkal.

V sobotu už sledoval z tribuny zápas Sparty s Bohemians Praha 1905 a připouští, že hra letenského celku má k ideálu daleko. "Ale hlavní je, že se ze čtyř zápasů povedlo čtyři vyhrát. Je lepší mít všechny body a pracovat na zlepšení hry, než hrát super a mít třeba jen čtyři body. Určitě půjdeme herně nahoru," věří Dočkal.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy