Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Paralympijský magazín

Rosický nehledá alibi a říká: Kritika trenéra, hráčů i mě je zasloužená. Sedmé místo je nedůstojné

Fotbalová Sparta zůstává i v letošní sezoně za očekáváním. Sportovní ředitel klubu Tomáš Rosický označil aktuální sedmou příčku v prvoligové tabulce za nedůstojnou a velkou kritiku Letenských považuje za oprávněnou. Bývalý kapitán české reprezentace stále věří v práci trenéra Václava Jílka, ale zdůrazňuje, že je nejvyšší čas, aby kouč a hráči ukázali, že nastolená cesta může fungovat.

Tomáš Rosický, sportovní ředitel AC Sparta Praha
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

Pražané získali v úvodních dvanácti ligových kolech jen 17 bodů, z toho pouze 4 venku. Ze sedmé pozice ztrácejí propastných 15 bodů na vedoucí Slavii, které v domácím derby na Letné podlehli 0:3, a devět bodů na druhou Plzeň.

"Naše situace není jednoduchá. Očekávání jsou úplně jiná - jak na herní projev, tak na výsledky. To je samozřejmé. Kritika, která se momentálně snáší na trenéra, hráče nebo na mě, je zcela zasloužená, protože sedmé místo je pro Spartu absolutně nedůstojné," řekl Rosický v rozhovoru pro klubový web.

Jílek má stále důvěru

Kouč Jílek, který přišel před sezonou z Olomouce, má stále důvěru vedení. "Věříme v práci trenéra. Jsem s týmem skoro každý den, takže vidím, jak s ním pracuje, co po něm vyžaduje, jak to vyžaduje a jak s hráči komunikuje," konstatoval Rosický.

"Věříme tomu, že s ním můžeme jít kupředu, ale samozřejmě je nejvyšší čas, aby trenér a hráči ukázali, že spolu kupředu jít mohou," přidal někdejší záložník Arsenalu a Dortmundu.

Podle něj má současná Sparta hned několik problémů, ať už jsou to zranění hráčů, či vůdcovství. "Nemáme jasnou osu mužstva, což je strašně důležitá věc. S těmito věcmi musíme pracovat a pokusit se je odstranit," pokračoval Rosický.

Vážná zranění jsou problémem

Velkým tématem je na Letné rozsáhlá marodka. Mimo hru jsou Bořek Dočkal, Václav Drchal, Václav Kadlec, Filip Panák, Ondřej Zahustel i Matěj Pulkrab, který je z této šestice nejblíže návratu. "Je to něco, s čím neustále pracujeme. Zdraví hráčů je zásadní, protože v nich klub má investici. Momentální stav, kdy máme tři hráči po operaci a tři jsou mimo, je špatný," uznal Rosický, jehož fotbalovou kariéru poznamenala častá zranění.

"Dennodenně se bavíme o tom, co bychom mohli udělat lépe, kde se zlepšit. Už před začátkem sezony přišli dva noví fyzioterapeuti a další kondiční trenér, kteří mají jednoznačně rozdělené úkoly. Udělala se změna i na lékařském postu. Všechno teď zastřešuje Ben Ashworth a bude to jeho zodpovědnost," dodal sportovní ředitel Sparty.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy