Následuje
Volejbalový magazín

Rošáda s Podbrezovou. Slovenský gólman Kuciak míří do Slavie

Slavia angažuje ze slovenské Podbrezové do konce sezony zkušeného šestatřicetiletého slovenského brankáře Martina Kuciaka. V týmu bude gólmanskou trojkou místo krajana Martina Vantruby, který bude pro změnu hostovat v Podbrezové. Celá transakce bude formálně dotažena po dvojzápase vyřazovací fáze Evropské ligy s Genkem.

Gólman Martin Kuciak
zdroj: SK Slavia Praha

"Právě proto, že Martin Vantruba odchází do Podbrezové, otevřela se možnost získat zkušeného brankáře na pozici číslo tři s tím, že si brankáře v podstatě vyměníme," uvedl sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar.

"Rozhodli jsme se současně eliminovat riziko zranění směrem k začátku sezony a extrémně důležitému zápasu s Genkem. Pro Genk si ještě necháme Martina Vantrubu, který je na soupisce Evropské ligy. Administrativně tak jeho hostování dotáhneme po tomto dvojzápase," doplnil Nezmar.

Slavia? Sen

Kuciak začínal s fotbalem v Žilině a v Česku už si připsal angažmá v Hradci Králové. Za dospělé chytal také v Kysuckém Novém Mestě, Rimavské Sobotě, Zlatých Moravcích a naposledy v Podbrezové. "Když proběhl první kontakt s trenérem brankářů Štěpánem Kolářem a panem Nezmarem, tak to pro mě bylo tak neuvěřitelné, že mi téměř vypadl telefon z ruky. Přestoupit do tak slavného klubu jako Slavia je z říše snů," uvedl Kuciak.

"Přicházím jako náhrada za Martina Vantrubu. Úloha je pro mě jasná - pomáhat nejen brankářům, ale každému hráči v týmu. Cíle Slavie jsou ty nejvyšší, mojí úlohou je pomáhat tvořit atmosféru pro ostatní, aby dosáhla na mety, které má před sebou," dodal gólman.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy