Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Velká pardubická 2024

Rok a šmitec. Horejš po nepovedené sezoně skončil na lavičce Jablonce

Pouhý rok trvalo angažmá Davida Horejše na lavičce Jablonce. Severočeský klub se rozhodl po nevydařené sezoně, kdy skončil v tabulce první ligy až třináctý, šestačtyřicetiletého trenéra odvolat včetně kompletně celého realizačního týmu.

David Horejš
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Vedení klubu rozhodlo o odvolání hlavního trenéra Davida Horejše a jeho realizačního týmu. Důvodem jsou neuspokojivé výkony a výsledky v sezoně 2022/2023. Jméno nového hlavního trenéra a asistentů oznámíme v nejbližších dnech," stojí v krátkém prohlášení.

Horejš nenavázal na předchozí úspěšné působení v Českých Budějovicích, které vedl takřka sedm let. V Jablonci nahradil po sezoně 2021/22 odvolaného Petra Radu a podepsal dvouletou smlouvu. Tým se ale v uplynulém ročníku výsledkově nezvedl a obsadil stejnou příčku jako před rokem. Navíc vypadl v domácím poháru už ve třetím kole s druholigovým Vyškovem.

Jablonec byl po podzimní části až čtrnáctý, majitel klubu Miroslav Pelta přesto vyjádřil Horejšovi důvěru. Severočeši po zimní pauze začali stoupat tabulkou a před posledním kolem základní části měli na dosah postup do nadstavbové skupiny o umístění, nakonec se ale propadli z 10. místa do skupiny o záchranu. V ní zaznamenali jednu výhru a po dvou remízách i porážkách. Jablonec zakončil sezonu nedělní domácí prohrou 0:2 s Teplicemi.

"Samozřejmě mě to mrzí, ale takový je fotbal. Ještě minulý týden jsme spolu s majitelem klubu seděli a bavili se o doplnění kádru. Bylo nám řečeno, že budeme pokračovat i v příští sezoně. Ale poslední zápas nebyl dobrý a asi to byla ta třešnička na dortu, která vedla pana Peltu k rozhodnutí, které mi dnes ráno oznámil," citoval Horejše server Sport.cz.

Horejš dovedl Jablonec v 35 ligových duelech k šesti vítězstvím, 16 remízám a 13 porážkám. Bývalý obránce má v nejvyšší soutěži celkem odkoučováno 133 utkání.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články