Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix USA 2020

Rekordní posila Kadlec: V Plzni teď mají ze Sparty strach

Praha – Do Sparty přichází už potřetí v kariéře a tentokrát jako nejdražší hráč v historii české ligy. Václav Kadlec však tvrdí, že ho částka, za níž na Letnou přišel, nijak nesvazuje, a věří, že spolu s další zvučnou posilou Tomášem Rosickým pomůže Letenským k zisku titulu. "Asi je to nejsilnější Sparta, jakou jsem tu zažil. Řešil jsem to s klukama v reprezentaci. Honza Kopic říkal, že z nás v Plzni mají trochu strach," řekl Kadlec.

Václav Kadlec bude ve Spartě nosit číslo 77
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Asi je to nejsilnější Sparta, jakou jsem tu zažil. Řešil jsem to s klukama v reprezentaci. Honza Kopic říkal, že z nás v Plzni mají trochu strach," řekl Kadlec. "Na papíře to vypadá hezky. Ale hlavně si to musí sednout na hřišti. Tam nám jména nic nezaručí. Tam je to na nás," dodal.

Sparta za něj zaplatila podle vyjádření klubu trojnásobek svého dosavadního největšího nákupu. Kadlece to však nesvazuje. "Upřímně to pro mě není moc důležité. Ohodnocení dělají jiní lidé. Nehraje to pro mě roli," řekl.

Návrat do Sparty si přál, protože v dánském Midtjyllandu nebyl spokojený. "Bylo tam více faktorů. Nebyl jsem tam spokojený s osobním životem ani s fotbalovou stránkou. Příprava na zápasy nebyla taková, ani zázemí a regenerace. Sparta je prostě lepší klub než Midtjylland, proto se vracím. Z tohoto pohledu to neberu jako krok zpět," uvedl čtyřiadvacetiletý útočník.

Vzhledem k tomu, že se v kabině potká s další staronovou posilou Sparty Tomášem Rosickým, vzniká trenérovi Zdeňku Ščasnému přetlak na základní sestavu. Kadlec sice nejraději nastupuje jako podhrotový hráč, ale připravený je nastoupit na jakékoli ofenzivní pozici, kterou trenér bude potřebovat. "O mně se ví, že mohu hrát na více pozicích. Zatím jsme se nebavili s trenérem, kde konkrétně. Jen to asi bude někde v ofenzivě," usmíval se Kadlec.

Věří, že se mu povede navázat na výkony z loňského jara, kdy ve Spartě hostoval z Frankfurtu a ve 13 ligových zápasech vstřelil devět branek a byl hvězdou ligy. "Rád bych, aby to bylo ještě lepší. Nechci říkat velkohubá prohlášení, uvidí se až na hřišti, ale myslím si, že horší nejsem," dodal. 

Je nám líto, video expirovalo.
Kadlec přichází do Sparty za rekordní částku
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy