Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Rada: Sparta je zdravá. Někdy chyběly štěstíčko a větší údernost

Praha – Jednání rychlá, jednání zdárná. Petr Rada takový zájem z Letné nečekal. Osmapadesátiletý kouč sice věděl, že pražský celek nemá nejlepší výsledky, netušil však, že by mohl sáhnout k trenérské výměně. Na Letné Rada podepsal smlouvu na dobu neurčitou. Po hráčích bude chtít přidat na bojovnosti a nasazení.

Petr Rada vede na Spartě první trénink
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

"Ani mě nenapadlo, že by mohlo dojít k nějaké změně," řekl Rada. "Bylo to rychlé, událo se to během včerejška… Protože jsem trenér, tak chci trénovat. To je pro mě podstatné. Jsem rád, že to je zrovna ve Spartě," dodal.

Podmínky smlouvy na neurčito podle svých slov Rada příliš nestudoval. "Ve Spartě to asi takhle mají, ale je předčasné se o tom bavit. Nejsem ten, kdo by licitoval o smlouvě. Přišel jsem do Sparty jako trenér a tyhle věci budeme řešit později," prohlásil kouč, který naposledy vedl poslední Příbram.

Sparta vstoupila do jara vyřazením v Evropské lize, kde ve druhém kole vypadla po debaklu 0:4 a remíze 1:1 s Rostovem. Letenským se nedařilo ani v domácí soutěži, kde prohráli v Jablonci (1:3) a Mladé Boleslavi (0:1) a doma porazili pražské rivaly Bohemians 1905 i Duklu po nepřesvědčivých výkonech shodně 1:0.

Podle Rady však na tom Pražané nejsou zase tak špatně. "Nevím, jestli je Sparta nemocná. Myslím, že je zdravá. Útlum tam samozřejmě je, budu se snažit, aby se to zlepšilo a přidalo se na bojovnosti a nasazení," uvedl. "Viděl jsem zápas v Boleslavi a s Duklou. Někdy chybělo trochu fotbalovýho štěstíčka a větší údernost v domácích zápasech," přidal.

Zlínský "křest" je třeba zvládnout hlavně výsledkově

První zápas v novém působišti čeká Radu už v pátek proti pátému Zlínu, který na třetí Spartu ztrácí stejně jako čtvrtá Mladá Boleslav čtyři body. "Musíme ho zvládnout výsledkově a pokud možno i herně. Pak bude reprezentační pauza, kde bude prostor pobavit se o nějakých věcech," prohlásil.

Rada v minulosti vedl Teplice, Jihlavu, Liberec, Jablonec, Plzeň a Slavii, nemyslí si ale, že by mu angažmá v Edenu mohlo u fanoušků Sparty uškodit. "Nikdy jsem neřekl, že jsem někomu nakloněný. Jsem trenér a chci trénovat. Necítím, že by mě někdo srovnával se Slavií. Nikdy jsem tam nehrál, nevidím v tom problém," uvedl.

Muž s trenérským hattrickem

Rada navíc díky angažmá na Letné zkompletoval pomyslný domácí hattrick, když vedl obě pražská S a navíc i národní tým. "Takhle to neberu. Jsou tady i jiní trenéři, co to tak měli. Já hlavně každému trenérovi přeju, aby mohl trénovat reprezentaci, protože to je asi nejvíc, co tady může být," prohlásil.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy