Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

První gól? Jsem rád, že to mám za sebou. Chci být týmu platný, uvedl Krejčí

Na premiérovou trefu po návratu na Letnou nečekal moc dlouho a prosadil se dokonce hlavičkou. Sparťanský fotbalista Ladislav Krejčí starší pomohl Pražanům k výhře v 5. kole první ligy na půdě Příbrami 3:1 gólem a asistencí. Podle trenéra Václava Kotala se bude starší ze sparťanských jmenovců nadále zlepšovat.

Ladislav Krejčí
zdroj: sparta.cz

Krejčí se za Spartu trefil poprvé od května 2016 a netradičně hlavou. "Nějak jsem nepřemýšlel, čím to bude. Spíš jsem si říkal, aby to přišlo co nejdříve, a jsem rád, že to už mám za sebou," řekl Krejčí, který těsně před pauzou vrátil Spartě vedení 2:1.

Podruhé v ligové sezoně nastoupil v základní sestavě. Zatímco před týdnem hrál netradičně na pravém kraji zálohy, v Příbrami se vrátil na oblíbenou levou stranu.

"Ale mně je skutečně zcela jedno, kde hraju. Ano, na levé straně mi to možná sedí více, ale já chci být platný týmu. Beru úkoly, které mi svěří trenér," prohlásil člen širšího kádru české reprezentace.

Na Letnou se vrátil se zraněním. "Nějakou dobu mu trvalo, než se dal dohromady. Ale od chvíle, co může hrát, je ohromně platným hráčem. A bude se určitě ještě zlepšovat," uvedl trenér Kotal.

Krejčí připustil, že Sparta výhru proti snaživé Příbrami spíše ubojovala. "Je třeba ocenit i soupeře, protože bylo vidět, že se na nás Příbram velmi dobře připravila. Výborně nás presovali, byli pohybliví, my hráli pomalu, hodně staticky," uvedl Krejčí, který má v letenském týmu mladšího jmenovce.

Pražané po pěti kolech zůstávají bez ztráty bodu a vedou tabulku. "Začátek je to skvělý, ale máme nějaké plány a za těmi si jdeme. Ne každý výkon – jako třeba tento – je ideální, a tak nás čeká ještě spoustu práce. Ale mít po pěti kolech 15 bodů je příjemné," dodal Krejčí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy