Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Kooperativa NBL 2023/2024

Průvod Baníkovců se rozloučil s ostravskými Bazaly

Ostrava – Ostravský Baník po sezoně opustí svůj tradiční stánek na Bazalech, kde během šestapadesáti let existence vybojoval čtyři mistrovské tituly, a od nového ročníku bude hrát na Městském stadionu ve Vítkovicích. Na poslední domácí utkání se s Bazaly vyrazilo v průvodu rozloučit asi pět tisíc fanoušků.

Ostravou prošel průvod příznivců fotbalového Baníku
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Příznivci Baníku, kteří proti stěhování klubu z Bazalů trvale protestují, měli ve tři hodiny sraz před Novou radnicí a pak se v klidném průvodu přesunuli přibližně o kilometr dále na Bazaly. Odhadem se jich sešlo čtyři až pěti tisíc.

Za provolávání pokřiků namířených nejčastěji proti majiteli klubu Petru Šafarčíkovi došli až před hlavní tribunu, kde se rozešli a zamířili na stadion. Ultras kvůli poslednímu utkání na domácím stadionu přerušili i jarní bojkot, který v únoru vyhlásili na protest proti praktikám i politice současných akcionářů.

Derniéra Baníku s Duklou přilákala na Bazaly největší návštěvu sezony a 10.340 diváků vytvořilo hráčům výbornou kulisu. Rozhodčí Ardeleánu přesto těsně na hraně devadesátiminutové hrací doby utkání ukončil, když na trávník přiletělo několik světlic z tribun. Fanoušci po závěrečném hvizdu vtrhli na hrací plochu a jako suvenýry si z něj odnesli trsy trávy či plastové sedačky z hlediště.

Mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková uvedla, že policie na stadionu nezasahovala a v souvislosti se zápasem zaznamenala jen jeden incident, když skupina fanoušků opouštějící stadion napadla hlídku strážníků Městské policie. "Tři fanoušky jsme omezili na osobní svobodě, jeden strážník utrpěl zranění," řekla Vlčková.

Bazaly na Ostravsku už několik let víří hladinu veřejného mínění. Baník se jejich prodejem městu před dvěma lety zachránil před bankrotem a většinu z utržených 115 milionů korun použil na umoření dluhů po předchozím majiteli Tomáši Peterovi. Kvůli údajně nevyhovujícímu stavu stadionu se nyní klub má odstěhovat na nákladně zrekonstruovaný stadion do Vítkovic, kde však pro Baník nejsou tréninkové kapacity.

Bazaly podle prvních úvah měly plnit funkci tréninkového centra, jenže nové vedení města zatím nepředneslo jasný plán, jak s areálem hodlá naložit. Šafarčík v tomto týdnu uvedl, že kvůli rozdílným představám o výši nájemní smlouvy bude muset Baník Bazaly úplně opustit a hledat hřiště pro přípravu svých mužstev v okolí. 

Je nám líto, video expirovalo.
Rekviem za ostravské Bazaly
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články