Následuje
Čtyřka sport

Proti Slavii stojí v trenéru Vrbovi těžká váha, ví Trpišovský

Kouč Jindřich Trpišovský věří, že se fotbalisté Slavie v jarní části opět o něco zlepší a posunou se ve vývoji zase o kousek dál. Přestože jeho svěřenci mají v tabulce čtyřbodový náskok na druhou Plzeň, vzhledem k novému hernímu formátu s nadstavbou to nevidí jako zásadní. Obhájce titulu Viktorii s trenérem Pavlem Vrbou, který ho hodně inspiroval, navíc Trpišovský považuje za "těžkou váhu". "Jsem si vědom toho, jaký protivník proti nám stojí," prohlásil trenér sešívaných.

Kouč Slavie Jindřich Trpišovský
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

Hned v druhém jarním kole Slavii čeká zápas v Plzni, který může napovědět. "Mám ve své krátké kariéře první možnost zabojovat o mistrovský titul a dosáhnout na něj je určitě krásné, takže to je samo o sobě velké lákadlo, obrovská motivace," řekl Trpišovský.

"To, že je Pavel Vrba na druhé straně, tu možnost určitě nezvyšuje, ale naopak spíše ztěžuje. V novodobé historii to je určitě nejúspěšnější trenér v Česku, který postoupil opakovaně do Ligy mistrů, získal tři tituly s Plzní a dostal se na mistrovství Evropy s reprezentací. Úspěchů má hrozně moc a stojí proti nám těžká váha," dodal Trpišovský.

POSLECHNĚTE SI Fotbal fokus podcast před ligovým jarem:

Větší zkušenosti z boje o titul podle něj mohou být pro Plzeň důležitou výhodou. "Zkušenosti jsou zvlášť v této profesi určitě výhoda. Kdo jich má víc, může mít v klíčových momentech na konci sezony chladnější hlavu. Čím víc bitev za sebou máte, čím více věcmi, které on dokázal, si projdete, tím víc zkušeností získáte," konstatoval Trpišovský.

Během přípravy na soustředění v Portugalsku utrpěl při bagu na tréninku zlomeninu nosu a musel na operaci. "Vzhledem k tomu, že je v bagu Honza Bořil, tak jsem se do něj ještě nezapojil, jelikož bych tak nechtěl skončit podruhé. Je lepší, že se zranění stalo mně než některému hráči, takže jsem to takto vzal na sebe."

Podle Trpišovského je to nejvážnější zranění ze zimní přípravy. "Zdravotní stav hráčů je skvělý. Já se cítím absolutně v pořádku, v ničem mě to neomezuje. Už je to naštěstí pryč. Pokud se nepotkám zase s Honzou," smál se trenér Slavie.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy