Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2021 Česko

Proti Plzni to byla pohádka. Doufám, že to bude pokračovat, řekl po čtvrtém titulu Bořil

Za pohádku označil nedělní den kapitán slávistických fotbalistů Jan Bořil. Pražané nejprve těsně před zápasem s Plzní získali jistotu třetího ligového titulu v řadě a následně ve šlágru 30. kola rozdrtili v Edenu ambiciózní Viktorii 5:1. Reprezentační bek oslavil s klubem z hlavního města všechny čtyři mistrovské trofeje od příchodu čínských vlastníků a věří, že úspěšné období nekončí.

Jan Bořil (vpravo) a trenér Jindřich Trpišovský ze Slavie
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"Byla to pohádka. Od začátku jsme na ně vlétli, dali jsme spoustu gólů a zaslouženě vyhráli. Věděli jsme před zápasem, že už máme jistý titul. Chtěli jsme fanouškům, kteří přišli, ukázat krásný fotbal, což se povedlo. Jsem strašně šťastný, že máme třetí titul v řadě," řekl Bořil.

Do Slavie zamířil v polovině sezony 2015/16 a s týmem získal všechny čtyři tituly od příchodu čínských majitelů o necelý půlrok dříve. "Když jsem přicházel do Slavie, vyhrávat tituly a trofeje byl můj sen. To se mi splnilo. Hráli jsme navíc Ligu mistrů, Evropskou ligu, ve které jsme dvakrát došli do čtvrtfinále," podotkl Bořil.

Nejsilnější mužstvo od ročníku 2015/16?

"Jsem za to strašně šťastný. Konkurence je tu obrovská, teď je to asi nejsilnější mužstvo od mého příchodu. Máme opravdu silný kádr a doufám, že to bude pokračovat a uděláme další úspěchy," dodal třicetiletý obránce.

Slavia získala definitivu titulu krátce před výkopem utkání s Plzní poté, co Sparta remizovala 2:2 v Liberci. "Říkali jsme, že je nám to jedno, jak to dopadne v Liberci, že se budeme soustředit na sebe. Na střetnutí v Liberci jsme se koukali, i když jsme měli zákaz," přiznal s úsměvem Bořil.

"Když jsme věděli, že je konec, tak jsme se radovali a do zápasu šli s čistou hlavou. Chtěli jsme ukázat fanouškům dobrý fotbal, že jsme právem mistři, a to se podařilo," doplnil.

Fotbalisté Slavie se radují z gólu v utkání proti Plzni
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Tři ze čtyř titulů získal pod trenérem Jindřichem Trpišovským, s nímž se znal už před společným působením ve Slavii. "Myslím si, že my dva spolu máme takový specifický vztah. Můžeme si říct úplně cokoliv - jak dobré, tak i špatné věci," upozornil Bořil.

"Když sem trenér přicházel, tak mi volal a ptal se mě, jak to tady vypadá, jak vypadají kluci, jestli jsme dobrá parta. Říkal jsem mu, že jsme výborná parta a že se sem bude hodit. Všechno to klaplo a já jsem za to hrozně rád. Myslím si, že ta chemie je dobře nastavená," pochvaloval si Bořil.

Malá oslava s příznivci na tribunách

Slávisté mohli po zápase částečně oslavit titul s fanoušky, hlediště mohlo být z 10 procent zaplněno. "Byli slyšet. Doufám, že každým kolem jich bude víc a víc, že to rozvolní, protože si myslím, že si to všichni zaslouží. Nejen my, ale všechna mužstva, protože hrát bez diváků je takové smutné. S diváky je to úplně o něčem jiném. Jejich podpora byla hrozně znát. Myslím, že z nás vymačkali maximum, oproti tomu kdyby tu bylo ticho," konstatoval Bořil.

Vršovický tým chce nyní vyhrát i domácí pohár a zopakovat zisk doublu z předloňského roku. Ve středu čeká Slavii semifinále na Spartě. "Nějaké mírné oslavy budou, ale chceme double, pro který uděláme všechno. Těšíme se na to, chceme přes Spartu postoupit," prohlásil rezolutně bývalý hráč Mladé Boleslavi.

I po zisku čtyř titulů má velkou motivaci dosáhnout dalších úspěchů. "Vždy je čeho dosáhnout. Samozřejmě dostat se zase do Ligy mistrů, postoupit z ní. Nebo dojít zase co nejdál v Evropské lize, postoupit ze skupiny na Euru a pak se uvidí. Cíle jsou veliké," zakončil Bořil.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy