Následuje
Speciál

Protesty kotle? Ty jsem nevnímal. Díky Křetínskému, že přišel do kabiny, řekl Stramaccioni

Byl to zápas, který se velmi snadno mohl zvrátit v hodně nepříjemnou záležitost, kdyby do něj Sparta nevkročila ideálně. Sektor kotle se na zápas nedostavil, jen trenérovi zanechal vzkaz "Arrivederci Stramaccioni". Italský kouč Sparty po utkání prohlásil, že protesty ultras nevnímal, naopak byl rád, že tým do kabiny přišel povzbudit majitel Daniel Křetínský.

Vzkaz sparťanského kotle Andreovi Stramaccionimu
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

"Soustředím se pouze na to, jak připravit tým. Samozřejmě chápu, že Sparta není poslední tři roky příliš úspěšná a fanoušci nejsou spokojení. My je ale potřebujeme. Řekl jsem hráčům, aby na hřišti nechali vše a myslím, že to splnili. Dokázali fanouškům, že bojovali za tým," řekl Stramaccioni.

Jeho celek poprvé v sezoně vstřelil v jednom utkání tři góly. "Z pohledu kompaktnosti a kvality vepředu to byl zatím náš nejlepší zápas v sezoně. Hráli jsme dobře už v určitých pasážích některých předchozích zápasů, například proti Karviné nebo 30 minut proti Slovácku. Ale dnes jsme byli nebezpeční až do konce, tým nepřestal hrát. Musíme v tomhle trendu pokračovat," uvedl italský trenér.

Ocenil, že za týmem dorazil do kabiny po utkání i majitel Křetínský. "To bylo pro hráče i celý realizační tým velice důležité. Potřebujeme všichni táhnout za jeden provaz a držet pohromadě, přítomnost pana Křetínského to podtrhla," řekl jednačtyřicetiletý trenér.

Letenští navzdory dnešní hladké výhře ztrácejí po osmi kolech ligy na vedoucí Plzeň deset bodů, Stramaccioni se ale snaží nepřipouštět si tlak. "Pro nového trenéra z ciziny je těžké hned porozumět českému fotbalu. Vyměnilo se tu 12 hráčů, kabina si musí sednout. Nový kouč zkrátka potřebuje čas. Víme samozřejmě, že výsledky jsou nutné a pracujeme tak, aby Sparta byla v co nejlepší formě co nejdříve," uvedl Stramaccioni.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy