Následuje
Sportovní zprávy

Proměnil penaltu a rozhodl. Gólman si sáhnul, ale kopnul jsem to prudce, říká Hrošovský

Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli na Slovácku ve 27. kole fotbalové ligy svým typickým výsledkem 1:0. Tři body takto brali v tomto ročníku podesáté. V neděli o tom rozhodl Patrik Hrošovský, který proměnil pokutový kop, nařízený až po konzultaci hlavního arbitra s videosudím.

Patrik Hrošovský
zdroj: ČTK/Glück Dalibor

Hrošovský věděl, že jakmile šel sudí probírat situaci k videu, může dojít na něj, protože je určený na pokutové kopy. "Vůbec jsem si nebyl jistý, jestli po videu bude penalta, ale v duchu jsem si říkal, kam to kopnu, a vyšlo to. Sice na to jejich gólman sáhnul, ale kopnul jsem to prudce a skončilo to v síti," řekl po zápase.

Hrošovský přiznal, že šlo o velmi těžký zápas. "Slovácko zjednodušilo hru, hlavně ve druhém poločase, hodně hráčů mělo vpředu. Nebylo to ani moc o fotbalu, ale o tom, kam se míč odrazí.

Pro něj a celý tým to jsou velmi cenné body. "Ať už Bohemka o kolo dřív, či nyní Slovácko, oba hrají na druhém konci tabulky o hodně. Moc šancí v tom utkání nebylo, takže to bylo takové vítězství obětavosti," poznamenal Hrošovský.

V předchozích třech zápasech dostala Plzeň osm gólů, dnes udržela čisté konto. "Oproti minulému zápasu jsme se museli zlepšit, ale jinak si myslím. že jsme dřív nedostávali tolik gólů. Věděli jsme, že Slovácko hraje o záchranu a půjde do toho naplno, což se taky prokázalo," řekl slovenský záložník v plzeňských službách.

Slavia je rozjetá, není jednoduché stahovat náskok, hodnotí Hrošovský 

Poté, co Slavia vyhrála v sobotu na Dukle přesvědčivě 5:1 a zvýšila svůj dílčí náskok na deset bodů, musela Plzeň dnes zabrat, aby manko zase stáhla. "Není to jednoduché stahovat takový náskok, když je Slavia takto rozjetá, ale to není jednoduché pro nikoho," zamyslel se.

Hrošovský dal sice gól, ale vzadu jistil pozice Plzně výborným výkonem Roman Hubník. "Je to náš kapitán, hodně toho odbránil, jeho zkušenost byla znát," zakončil střelec vítězné plzeňské branky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy