Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Veslování

Pro veřejnost nepochopitelné, ale nemohl jsem jinak, tvrdí sudí Královec

Za nešťastný moment pro fotbal označil rozhodčí Pavel Královec situaci v utkání 23. kola první ligy mezi Bohemians 1905 a Slavií. Po zhlédnutí videa tam zrušil gól domácího Davida Puškáče a místo toho nařídil penaltu proti Bohemians za zákrok z předchozí akce Slavie, kdy Lukáš Masopust v pokutovém území upadl po Krchově obětí. Sudí tvrdí, že nemohl udělat nic jiného a postupoval přesně podle pravidel a protokolu pro použití technologie.

Pavel Královec
zdroj: ČTK/AFLO

"Je to samozřejmě nešťastný moment pro fotbal, je to nepopulární rozhodnutí. Pro veřejnost je to nepochopitelné. Ale bohužel jsme s tím v tu chvíli nemohli udělat nic jiného, než postupovat podle protokolu, který je daný od FIFA pro videoasistenta rozhodčího," řekl Královec po utkání, které Slavia vyhrála jasně 3:0.    

Domácí se v polovině první půle po rychlém brejku už radovali z nečekaného vedení 1:0, jenže video jejich euforii rychle zmrazilo. Zhruba o 20 sekund dříve totiž Daniel Krch stáhl na opačné straně hřiště ve vápně Bohemians Lukáše Masopusta a gól neuznal - naopak Tomáš Souček kopal penaltu a dal z ní vítězný gól.    

"Jelikož není posouzená situace v pokutovém území a následně z toho je rychlý protiútok a je dosaženo branky, tak tam samozřejmě není možnost přerušit utkání v nějaké neutrální zóně. Musí se podle protokolu postupovat tak, že se musí nechat dohrát akce. Samozřejmě neštěstí bylo, že padl gól. Na základě přezkoumání u monitoru byl následně zrušen a nařízen pokutový kop ve prospěch Slavie," uvedl Královec.    

"Přecházet se tomu bohužel nijak nedá. Když se herní situace vyvine takovým způsobem, přerušit nejde. Teď si představte, kdybych útočnou akci přerušil, v tu chvíli by šli třeba tři hráči Bohemians na jednoho hráče Slavie. Já bych přezkoumal video a zjistil, že pokutový kop není. Tím bych znevýhodnil hráče Bohemians," dodal Královec.    

O Krchově faulu byl naprosto přesvědčen, i když domácí stoper tvrdil, že Masopust pád přihrál. U videa Královcovi asistoval Miroslav Zelinka. "Bylo to vyhodnoceno jako pokutový kop, jako zadržení," uvedl Královec.    

Připustil, že po nešťastném okamžiku musel mírnit emoce. "Samozřejmě, že po takové situaci emoce vzplanou. Museli jsme na to patřičně zareagovat. Emoce se potom přenáší z tribun na hrací plochu a od toho tam jsme, abychom nějakým způsobem zklidnili emoce hráčů," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy