Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Švýcarsko

Příští sezona fotbalové ligy začne už 20. července

Praha - Příští sezona první fotbalové ligy začne 20. července, tedy o týden dřív než letošní ročník. Skončit by měla poslední den v květnu, v případě postupu národního týmu na mistrovství světa v Brazílii by se konec soutěže o dva týdny posunul. Konec podzimní části příští ligové sezony je naplánován na poslední víkend v listopadu s tím, že jeden víkendový termín je zatím vyhrazen reprezentaci.

Fotbalový míč
zdroj: ISIFA

"Pokud bychom nehráli ani baráž o MS, ani neskončili první, tak by se 15. a 16. kolo o týden posunuly a končili bychom 23. a 24. listopadu," řekl ředitel oddělení profesionálního fotbalu Ivo Lubas.

Jarní část příští sezony odstartuje poslední únorový víkend a mistr bude znám nejpozději 31. května. Pokud by národní tým čekala příprava na mistrovství světa, skončila by liga o čtrnáct dní dříve 17. května.

O víkendu 5. a 6. října se bude netradičně hrát 4. kolo Poháru České pošty. Ligové shromáždění se tím snaží zajistit větší termínovou stabilitu poháru. Dohrávky 4. kola tohoto ročníku jsou totiž na programu až v březnu. "Stabilita zrovna probíhajícího ročníku je vzhledem k účasti Plzně a Sparty v Evropské lize dost rozbitá. Chceme dát poháru další vážnost a stabilitu, proto ten víkend," uvedl Lubas.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy