Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Polsko

Příští sezona fotbalové ligy začne 20. července, v termínové listině nebudou vložená kola

Přístí sezona první fotbalové ligy začne o víkendu 20. a 21. července 2024. Podzimní část bude mít stejně jako aktuální ročník 19 kol a skončí 15. prosince. Jarní fáze odstartuje 1. února 2025 a nadstavbová část vyvrcholí pátým kolem 24. a 25. května. Rámcový návrh termínové listiny schválily kluby na ligovém grémiu Ligové fotbalové asociace.

zdroj: Facebook SK Sigma Olomouc

Příští ligový ročník začne jen týden po finále mistrovství Evropy v Německu. Šampionátu se zúčastní i česká reprezentace, která ale podle sázkových kanceláří patří mezi outsidery a do závěrečných bojů pravděpodobně nepostoupí.

Národní tým teprve v sobotu pozná trojici soupeřů pro skupinovou fázi, v aktuálním odhadu bookmakerů figuruje na 17. místě. Reprezentanti od klubů po účasti na Euru tradičně dostanou na několik dní volno.

Jarní část příštího ligového ročníku odstartuje o týden dříve než v této sezoně. "Ročník 2024/25 je trochu ovlivněn novým nastavením evropských klubových soutěží. Dochází k jedné malé změně. Je přesunuto 4. kolo domácího poháru, které se tradičně hrálo ještě na podzim. Tentokrát se bude hrát až v roce 2025," uvedl výkonný ředitel LFA Tomáš Bárta.

"Tím se nám posouvá celý program. V sezoně 2024/25 nebude v nadstavbě vložené středeční kolo, všechna utkání se budou hrát o víkendech. V průběhu celého ročníku nebude ani jedno vložené kolo," doplnil.

Pětikolová nadstavba se hraje od ročníku 2018/19 a v nejbližších sezonách by měla pokračovat. Televizní práva na příštích pět ročníků první ligy získal ve výběrovém řízení dosavadní vysílatel společnost O2 TV.

"Nemohu a nechci mluvit o tom, co bude za pět let. V současné podobě jsou ale podmínky nastavené tak, že se o zrušení nadstavby neuvažuje," řekl předseda LFA Dušan Svoboda.

Asociace v průběhu této sezony zveřejnila s větším předstihem přesné termíny jednotlivých zápasů do konce podzimní části a plánuje v tom pokračovat.

Podle obchodního a marketingového ředitele LFA Daniela Hajného by minimem do budoucna měl být šestitýdenní předstih.

"V současném smluvním nastavení byla povinnost držitele televizních práv nás informovat tři týdny před jednotlivými zápasy. Vyvolali jsme nějaké jednání a poté, co bylo jasné, které kluby se budou účastnit skupinové fáze evropských pohárů, jsme byli schopni s držitelem práv a vysílatelem stanovit všech 19 podzimních kol," uvedl Bárta.

"Na jaře chceme pokračovat podle toho, jak budou naše kluby úspěšné v pohárech. Budeme to řešit i podle hokejového play-off. Chtěli bychom to rozdělit na dvě části – na prvních pět šest jarních kol a zbytek základní části poté, co bude známo play-off nebo se k němu budeme blížit," dodal Bárta.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články