Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Přinesl záchranu, dostane důvěru. Straka zůstane trenérem Karviné

Přišel s jasným úkolem, zachránit Karvinou v nejvyšší soutěži. To se Františku Strakovi povedlo a dočkal se odměny. Nadále zůstane trenérem slezského klubu, jehož vedení s ním prodloužilo smlouvu pro příští sezonu.

Kouč Karviné František Straka objímá po úspěšné baráži Jána Kriváka
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Jednašedesátiletý Straka přišel do Karviné v březnu místo odvolaného Slováka Norberta Hrnčára. Slezané po premiérové nadstavbové části skončili předposlední, ale nejvyšší soutěž zachránili v barážovém dvojzápase proti druhému týmu druhé ligy Jihlavě. Karviná doma zvítězila 2:1 a na Vysočině remizovala 1:1.

"Přišel ve složitém období. Vážím si toho, že do toho s námi šel a zachránil pro klub i město nejvyšší fotbalovou soutěž," uvedl předseda karvinského klubu Jan Wolf.

Straka trénoval Karvinou ve 14 soutěžních zápasech s bilancí šesti výher, sedmi porážek a jedné remízy. MFK v dubnu dovedl i k senzačnímu ligovému vítězství 3:1 na stadionu svého bývalého klubu Sparty.

Někdejší reprezentační obránce v minulosti vedl pražské rivaly Spartu i Slavii, Teplice, Plzeň, České Budějovice, Příbram, Ružomberok či Slovan Bratislava. Jako trenér působil Straka také v Německu, Polsku, Rakousku, na Krétě, v Egyptě a před Karvinou v Libanonu. Na jaře 2009 v jednom utkání vedl rovněž český národní tým.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Jihlava – Karviná
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy