Následuje
Branky, body, vteřiny

Přikryl měl střídat, nakonec se vykoupil gólem v nastavení

Hráč Mladé Boleslavi Tomáš Přikryl neprožíval proti Jablonci úplně povedený duel. V utkání, kdy měli ze hry více ve větší pohodě hrající hosté, mohl pět minut před koncem nečekaně udeřit, míč ale příliš podebral a vystřelil nad břevno. Hned nato uvažoval trenér Josef Weber o jeho výměně, ale asistenti ho zastavili. A dobře udělali. Ze závěrečného náporu se 26letý ofenzivní záložník přeci jen prosadil. Středočeši tak vyhráli 1:0.  

Tomáš Přikryl si s Markem Matějovským po závěrečném hvizdu oddychli
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Radost byla obrovská. Jsou to velké emoce. Zvláště když předtím byla velká šance, kterou jsem zazdil. Takže jsem šťastný, že jsem to napravil gólem a že jsme zápas zvládli," pověděl Přikryl po utkání. Zápas přitom mohl rozhodnout už pět minut před koncem, ale ve vyložené šanci přestřelil.

"Viděl jsem tam hodně hráčů, tak jsem to chtěl napálit pod břevno. Měl jsem pocit, že kdybych to dával technicky, tak že někoho trefím. Ale nekopl jsem to dobře," litoval. Pak ho chtěl trenér Jozef Weber stáhnout ze hřiště. "Zvažoval jsem jeho vystřídání, asistenti mě ale zastavili. Zrovna jsme tam měli nápor, tak už jsem do toho nesahal," prozradil Weber.

A Přikryl se mu odvděčil ve třetí nastavené minutě, kdy po závaru prostřelil brankáře Vlastimila Hrubého a zařídil domácím těsnou výhru. "Bylo to docela z úhlu a moc místa tam nebylo, tak jsem chtěl míč napálit co nejvíce k tyči. Bylo to od tyče do gólmana, ani nevím. Prostě jsem to jen chtěl prostřelit," popsal Přikryl svou čtvrtou ligovou branku v sezoně.

Dlouho to přitom na vítězství Mladé Boleslavi nevypadalo, když více ze hry měli hosté. "Prvních 10 až 15 minut nebylo špatných, ale pak jsme z toho úplně vypadli. Jablonec držel míč, my jsme je nedostupovali, byli jsme všude pozdě. Nebyli jsme na tom dobře a řekli jsme si o poločase, že takhle to nejde," uvedl šestadvacetiletý záložník.

Ke zlepšení přispěl i nástup čerstvé ofenzivní posily ze Slavie Murise Mešanoviče do druhé půle. Celkově se kabina Mladé Boleslavi za zimu hodně změnila. Vedle Mešanoviče dorazili i obránci Jakub Jugas a Tomáš Wiesner. "Byly to přestupy deadline, jak se říká. Ale určitě nám to pomůže. Jsou to všechno kvalitní hráči, známe je z ligy a věřím, že nás pozvednou," míní.

"Když jsem při focení viděl na nástěnce 14 nových hráčů, tak je to nezvyklé. Ale zatím máme ze tří zápasů sedm bodů, tak to vypadá, že to bude ku prospěchu. Teď je třeba se sehrát a na ty výsledky navázat," okomentoval novinky v kádru.

Boleslav se tak za tři jarní kola v tabulce vyhoupla z jedenáctého na osmé místo, navíc už ztrácí jen dva body na šestou příčku. "Chceme se tabulkou posunout nahoru a samozřejmě si chceme zahrát o poháry. Ať už z první šestky, nebo z té druhé skupiny. Nemáme žádný cíl na umístění, ale chceme se posouvat. Je to vyrovnané, zápasů tolik není a záleží na každém bodu. Teď jedeme na Slovácko, kde to musíme potvrdit," plánuje.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy